Внаслідок російських обстрілів на Миколаївщині поранення отримали 13 людей
Внаслідок обстрілів російських військових 12 травня на Миколаївщині поранення отримали щонайменше 13 людей.
Про це повідомила голова Миколаївської облради Ганна Замазєєва.
Повітряну тривогу в області оголосили о 18-й годині, а про відбій повідомили лише після опівночі. За даними оперативного командування “Північ”, російські військові знову гатили по регіону артилерійським та ракетно-залповим вогнем й вражали об’єкти промисловості, міської та приміської інфраструктури.
За даними місцевого видання “Новості N”, пошкоджені після нічних обстрілів житлові будинки, дитяча бібліотека, зоомагазин, аптека та спорткомплекс. У ДСНС розповіли, що п’ять разів виїжджали на гасіння пожеж, спричинених російськими атаками.
У Миколаївській ОВА звітують, що від початку російського вторгнення у регіоні пошкоджено частково або повністю 3295 цивільних об’єктів, більшість з яких це об’єкти житлового фонду (2 316) та життєзабезпечення (475), навчальні заклади (178), заклади культури (83) та медичні установи (31).
Щодо постраждалих внаслідок обстрілів мешканців регіону, то, за словами Замазєєвої, усі вони нині знаходяться у лікарнях. Дітей серед поранених за минулу добу немає.
Загалом же у медичних установах області нині перебувають 165 постраждалих від російських атак.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.