Внаслідок обстрілу Лозівської громади на Харківщині поранило жінку
Внаслідок обстрілів російськими військовими Харківської області 13 травня поранення отримала мешканка Лозівської громади.
Про це повідомив мер Лозової Сергій Зеленський.
За словами посадовця, російські військові обстріляли один зі старостинських округів Лозівської громади. Пошкоджені з десяток приватних домоволодінь, об’єкт критичної інфраструктури, культурний центр, у кількох багатоквартирних будинках вибило вікна.
Наслідки від атаки ще уточнюють.
“Задля дотримання безпеки більше інформації надам завтра. Ворог продовжує воювати з мирним населенням, спрямовуючи ракети у наші міста та села. Але нас не залякати”, – зазначив очільник міста.
Зеленський не уточнив, наскільки важкі поранення отримала постраждала мешканка регіону.
12 травня внаслідок російських обстрілів на Харківщині загинули п’ятеро людей: двоє у Дергачах і троє у селі Шебелинка Ізюмського району. Кількість постраждалих у регіоні за минулу добу сягнула 17.
Як відомо, 13 травня у Дергачах російські військові зруйнували гуманітарний штаб, який обстрілювали декілька днів поспіль. Через це видачу допомоги мешканцям міста та сіл поруч тимчасово призупинили.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.