Влада намагається заблокувати роботу “Пацієнтів України” та “ЛЖВ”

Дата: 11 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні, 11 жовтня, слідчі Головного управління Національної поліції України та Генеральної прокуратури України прийшли з ухвалою Печерського суду про вилучення документів з офісу БФ “Пацієнти України”. 

Дмитро Шерембей з нагородою організації президента США по боротьбі зі СНІДом у всьому світі (PEPFAR)

Згідно з ухвалою суду, документи вилучаються в БФ “Пацієнти України” та БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” для проведення позапланових податкових перевірок і ревізій, а також судово-економічної та судово-почеркознавчої експертиз, повідомляє прес-служба “Пацієнтів України”.

У прес-службі також повідомили, що Нацполіція та ГПУ звинувачують керівництво організацій у присвоєнні коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

“Ми розцінюємо такі кроки правоохоронців виключно як тиск на пацієнтські антикорупційні організації. Наші організації постійно проходять аудит, а на сайтах у відкритому доступі є вся фінансова звітність організації. Нас підтримують найбільші міжнародні організації, тому відкриття кримінальних проваджень проти нас – це неприхована спроба залякати та паралізувати роботу наших організацій”, – стверджує Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ “Пацієнти України”.

У прес-службі додали, що Глобальний фонд регулярно залучає зовнішніх аудиторів для підтвердження цільового використання коштів організації.

“Наші організації регулярно проходять спеціальні перевірки аудиторських компаній, саме на замовлення Глобального Фонду, і жодних порушень виявлено не було. Дивно, коли організація, яка підтримує нас фінансово – не бачить порушень у використанні своїх грошей, а українські правоохоронні органи намагаються відкрити проти нас кримінальні провадження”, – додає Стефанишина.

Активісти також пов’язують такі кроки правоохоронців з тим, що саме ці організації займалися просуванням реформи державних закупівель ліків та передачі цієї функції міжнародним організаціям. Ця реформа, за підрахунками Рахункової палати України та антикорупційних організацій, щороку заощаджує Україні до 40% державного бюджету на закупівлю ліків.

“Фармацевтична мафія втрачає мільярди на закупівлях ліків через міжнародні організації, які зараз осідають не в кишенях компаній-прокладок, а використовуються на закупівлю додаткових ліків для хворих. Саме тому люди, які раніше наживалися на наших життях, задіюють весь можливий державний апарат, щоб налякати нас та заблокувати нашу роботу. Це нонсенс, коли правоохоронці закривають справи проти поплічників Богатирьової, і кидають всі свої ресурси на боротьбу з громадськими активістами”, – говорить голова “Всеукраїнської мережі ЛЖВ” Дмитро Шерембей.

За його словами, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, вже отримала копії 8 судових ухвал, відповідно до яких проти неї відкриті кримінальні провадження.

У блозі на Українській правді Шерембей цитує запит СБУ щодо пацієнтських організацій:

“…діючи умисно та за попередньою змовою, за сприяння співробітників ФСБ РФ, розробили і впровадили схему виведення грантових коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (Женева, Швейцарія) на тимчасово окуповану територію АР Крим для їх використання з метою фінансування терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР”, інших антидержавних проросійських і сепаратистської рухів, Інтернет-ресурсів””.

Водночас він нагадує, що минулого місяця Український форум благодійників визнав “Мережу людей, що живуть з ВІЛ” найбільшим благодійником країни. А у минулому році організація отримала нагороду президента США по боротьбі зі СНІДом у всьому світі (PEPFAR), як краща організація.

За словами Шерембея, тільки в минулому році отримали допомогу понад 150 тисяч клієнтів.

“У той час, коли країна в реальній небезпеці, силовики вважають за краще, як в старому анекдоті, шукати ключі не там, де їх втратили, а там, де світліше. Боротися не з реальними терористами і диверсантами, а з неурядовими організаціями, які ближчі, набагато безпечніші і нікуди не ховаються”, – зазначає Шерембей. 

Він наголошує, що організації будуть захищатися публічно. Добровільно нададуть СБУ, поліції і прокуратурі всі документи, які їх цікавлять.

“Ми готові зібрати всі організації, до яких у вас є схожі питання, сісти за одним столом і публічно відповісти на всі питання. Ми заощадимо вам час, щоб ви змогли, нарешті, розкрити вибухи, диверсії і вбивства”, – підсумовує Шерембей.

У прес-службі також відзначають, що кошти Глобального фонду в Україні отримують 588 організацій, в тому числі 354 лікувальних заклади (СНІД-центри, туберкульозні диспансери), 124 виправні заклади та 100 НГО.

Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією був заснований Організацією Об’єднаних Націй у січні 2002 року для покращення фінансування національних програм, спрямованих на боротьбу зі СНІДом, туберкульозом та малярією, у країнах з недостатньою кількістю власних ресурсів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter