Влада “Талібану” заборонила жінкам відвідувати загальні лазні

Дата: 08 Січня 2022
A+ A- Підписатися

В Афганістані таліби заборонили жінкам ходити у загальні лазні. Можна користуватися лише приватними, але тільки із суворим розмежуванням з чоловіками.

Про це пише The Khaama Press.

Джерело: ilyavaliev.livejournal.com

На півночі прикордонної з Узбекистаном провінції Балх місцеві чиновники від уряду талібів  оголосили про закриття всіх загальних лазень для жінок. Раніше лазні для жінок також закрили у провінції Герат.

Таке рішення одноголосно ухвалили релігієзнавці та посадовці управління, яке займається пропагуванням доброчесності та запобіганням порокам.

Тепер жінки можуть ходити лише до приватних лазень, при цьому дотримуючись хіджабу, що також означає відокремлення жінок від чоловіків у публічних сферах.

В Афганістані люди часто не мають доступу до сучасних ванн вдома, тож чоловікам дозволяється ходити в загальні ванни. Неповнолітнім хлопцям тепер також не дозволяють їх відвідувати. Крім цього у лазнях заборонили робити масаж тіла.

Нагадаємо, влада “Талібану” в афганській провінції Ґазні заборонила лікарям надавати допомогу жінкам, якщо їх на прийом не супроводжують чоловіки.

Раніше жінки могли приходити до лікарень у супроводі родичок. Проте комісія талібів ухвалила, що це “незаконно та аморально”, якщо жінка звертається до лікарні без відома чоловіка. Від лікарів зажадали не надавати допомогу таким пацієнткам та не пускати їх до лікарень.

Джерело видання Etilaatroz в Міністерстві охорони здоровʼя повідомило, що заборона поширюється і в інших провінціях Афганістану через так зване Міністерство ісламського призову та орієнтації. Це відомство, наприклад, у середині грудня ухвалило, що жінкам заборонено відкривати обличчя та будь-яку частину тіла. Жителькам Афганістану тепер дозволено надягати тільки бурку, паранджу (повністю закрите вбрання) або нікаб (одяг з прорізом для очей) і лише темних кольорів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: