Влада розробляє законопроєкти про патронаж над громадянами, які вийшли з в’язниць на окупованих територіях

Дата: 19 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Міністерства та державні органи працюють над розробленням законопроєктів, які гарантуватимуть патронаж над звільненими з в’язниць на тимчасово окупованих територіях громадянами України. 

Про це повідомило Міністерство юстиції України у відповідь на колонку експерта Регіонального центру прав людини Романа Мартиновського та запит про коментар видання ZMINA

У своїй публікації правозахисник звернув увагу, що в’язні, які відбули повний термін покарання на окупованих територіях України, не підпадають під дію закону про соціальну адаптацію осіб, оскільки Україна не визнає вироків окупаційних “судів”.

Повідомляється, що раніше необхідний законопроєкт розробила робоча група з реформування пенітенціарної системи на базі парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності та Мін’юсту. Йдеться про законопроєкт № 8560 “Про врегулювання правового статусу осіб, стосовно яких порушено законодавство України про кримінальну відповідальність, кримінальне процесуальне, кримінально-виконавче законодавство України внаслідок збройної агресії, збройного конфлікту, тимчасової окупації території України”. 

Цей документ визначає підстави, організацію заходів з врегулювання та порядок набуття правового статусу такої категорії громадян. Утім, парламент відкликав та зняв з розгляду цей законопроєкт.

Після цього Мін’юст із власної ініціативи актуалізував та переглянув положення цього проєкту закону та законопроєкту “Про внесення змін до Кодексу України про адмінправопорушення та Кримінального процесуального кодексу стосовно врегулювання правового статусу осіб, щодо яких порушено порядок застосування законодавства України про кримінальну відповідальність, кримінальне процесуальне, кримінально-виконавче законодавство України внаслідок збройної агресії, збройного конфлікту, тимчасової окупації території”.

У відомстві повідомили, що ці документи наразі погоджують міністерства та центральні органи виконавчої влади, Офіс Омбудсмана, Офіс генпрокурора, СБУ, парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності, Консультативна місія ЄС в Україні та Рада Європи в Україні. 

Мін’юст повідомляє, що зацікавлені органи надіслали близько 90 зауважень до цих документів, через що їх потрібно “значно доопрацювати”

Відомство обіцяє, що після ухвалення законопроєктів Верховною Радою такі громадяни України зможуть отримати відповідний статус. На них поширюватиметься положення Закону “Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк” та порядок взаємодії суб’єктів соціального патронажу звільнених осіб і Цей порядок затвердили спільним наказом від 7 листопада 2011 року № 429/831/769/3279/5 Мінсоцполітики, МВС, Міністерство охорони здоров’я та Мін’юст.

Крім того, пресслужба Мін’юсту нагадує, що саме Мінсоцполітики є центральним органом виконавчої влади, який формує та реалізує державну політику, зокрема, у сфері соцзахисту населення, надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter