ВККС пропустила до Верховного Суду десятки недоброчесних суддів – активісти

Дата: 27 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Вища кваліфікаційна комісія суддів допустила до фінального добру у Верховний Суд низку недоброчесних кандидатів.

Про це повідомила активісти ініціативи DEJURE на сторінці у Facebook.

Наразі відомо, що серед кандидатів є суддя Вищого господарського суду України Надія Губенко та чинний голова ВРП Ігор Бенедисюк.

“Суддя Губенко з 2013 по 2015 роки приховувала, що володіє квартирою в елітному ЖК в центрі Києва. Коли ж все-таки задекларувала житло, то приховала його реальну вартість: квартира площею 136,1 кв. м, відповідно до інформації забудовника, на етапі будівництва у 2013-му коштувала від 2,1 млн грн до 3,5 млн грн, а кандидатка запевнила в декларації, що ціна її житла складає всього 898 тис. грн”, – розповідають активісти.

Також кандидатка до Верховного Суду була в числі суддів, які вплинули за скандальну забудову Олександрівської клінічної лікарні Києва:

“Активісти день і ніч чергували, щоб на території буферної зони лікарні на вул. Шовковична, 39/1, не почалося будівництво, КМДА видала заборону на забудову, а кандидатка відмінила її, дозволивши забудовнику, який викорчував на території лікарні 226 дерев, продовжити будівництво”.

Щодо Бенедисюка, то активісти нагадали, що він, ймовірно, мав громадянство Росії, а ще покривав суддів Майдану та, всупереч закону, отримав від чинного президента нагородну зброю.

Водночас активісти наголошують, що в останній день оцінювання Вища кваліфікаційна комісія не пропустила у фінал добору до ВС чотирьох кандидатів зі списку недоброчесних – суддю Північного господарського апеляційного суду Бориса Полякова, адвокатку Аліну Сіру, суддю Одеського окружного адміністративного суду Оксану Тарасишину та суддю Верховного Суду України (до 2016 року) Івана Шицького.

Нагадаємо, що 55 зі 118 кандидатів на пости суддів Антикорупційного суду мають сумнівну репутацію та, на думку активістів, не мають права обіймати посади, на які претендують. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: