ВККС оббрехала родини Небесної сотні, які питали чому судді Майдану досі на роботі

Дата: 21 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Вища кваліфікаційна комісія суддів проігнорувала акцію протесту родин Небесної сотні, які прийшли 20 лютого під стіни відомства спитати, чому досі не звільненні судді Майдану. До мітингувальників ніхто не вийшов, а в прес-релізі ВККС написала, що родини приходили, аби вшанувати пам’ять загиблих та відвідати фотовиставку.

Про це на сторінці у Facebook повідомила голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

За її словами, родини чекали, що до них вийдуть представники ВККС, проте цього не сталось.

“Сергій Козьяков (голова комісії – ред.) швидко пробіг повз. Рік тому вони (члени ВККС – ред.) обіцяли, що жоден суддя, який виносив завідомо неправосудні рішення проти учасників Майдану, не пройде до Верховного Суду. Але саме з їхньої легкої руки цілий ряд “суддів Майдану” стали переможцями конкурсу”, – розповіла Матвійчук.

Вона додала, що пізніше на сторінці ВККС у Facebook з’явився реліз, в якому “гордо повідомляється”, що у холі комісії була організована фотовиставка в пам’ять про загиблих. А їхні родини нібито-то прийшли під стіни комісії на акцію “в межах заходу з вшанування загиблих Героїв на Майдані під час подій Революції Гідності”.

Активіст В’ячеслав Шрамович також повідомив, що родичі знайшли помилки у підписах на фотографіях Небесної сотні.

“”Пустіть подивитися хоча б, який там портрет мого сина”, – каже одна з жінок. Когось охорона пропускає. Виявляється, що на одному з портретів переплутали прізвище. “Це ж не Сеник”, – каже жінка і міняє. Пише правильне прізвище своєю ручкою. Люди вже за п‘ять років вивчили фото і чужих рідних”, – написав у Facebook В’ячеслав Шрамович.

Нагадаємо, що низка міжнародних та українських правозахисних організацій закликали Україну краще розслідувати розстріли активістів на Євромайдані. У своїх заявах вони говорили про “обмежений прогрес” у розгляді справ та назвали ситуацію, коли 5 років суди розслідують злочини, скоєні під час Революції Гідності, ганьбою українського судочинства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter