В’язню Кремля Зейтуллаєву збільшили ув’язнення до 15 років

Дата: 27 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Верховний суд Росії розглянув апеляцію громадянина України Руслана Зейтуллаєва і залишив його за ґратами, збільшивши термін ув’язнення із 12 до 15 років.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє адвокат Еміль Курбедінов.

“Руслан виступив з досить об’ємною промовою, де було сказано про багато важливих речах і подій! Одне з важливих висловлювань Руслана про поняття терміну “тероризм”, який з моменту своєї появи, настільки мутував і був спотворений владою, що на лаві підсудних за тероризм опиняються люди, які ніколи нічого не підривали, не підпалювали, нічого не готували і нікого не захоплювали в заручники!”, – пише Курбедінов.

Водночас адвокат Едем Семедляєв повідомляє у Фейсбук, що Зейтуллаєв, якого окупаційна російська влада затримала в справі “Хізб ут-Тахрір”, оголосив третє голодування.

Зейтуллаєв вимагає зустрічі з українським консулом і уповноваженим з прав людини Валерією Лутковською. Також він просить допустити в СІЗО Ростова російських правозахисників, представника Генконсульства України, журналістів, які хочуть його відвідати в СІЗО.

Також подано клопотання – повернути Зейтуллаєва, як громадянина України, в Україну, і припинити переслідування кримських татар за національними і релігійними ознаками.

“Клопотання взяте судовою колегією до уваги, але не належить до предмета судового розгляду”, – заявив у відповідь суддя і клопотання відхилив.

Зейтуллаєв намалював у відповідь кілька плакатів, у тому числі “Репресії XXI століття”, ці плакати він мовчки показав на камеру, повідомляє Крим.Реалії.

Як відомо, 26 квітня 2017 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Росії засудив фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір” Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в “участі в терористичному співтоваристві” і засудив його до 7 років позбавлення волі.

Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справу знову направили до Північно-Кавказького окружного військового суду на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного співтовариства.

Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув’язнення. Суд засудив Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

Верховний суд РФ заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об’єднань, названих “терористичними”.Нагадаємо, 9 грудня 2016 року ФСБ затримала українського активіста Володимира Балуха у селі Серебрянка на південному заході анексованого Криму. У ФСБ повідомили, що знайшли у Балуха під час обшуків 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: