В’язнів Черкаського СІЗО понад добу тримають у “бетонних коробках”

Дата: 26 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

У палаті-ізоляторі Черкаського слідчого ізолятора людей тримають понад добу, при тому що допустима межа – вісім годин.

Це засвідчили монітори Національного превентивного механізму (НПМ) у ході візиту без попередження, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Палата призначена для утримання людей з розладами психіки та агресивною поведінкою. Сама вона швидше нагадує “бетонну коробку”: без вікон, свіжого повітря та спеціального синтетичного покриття, яке б запобігало самоушкодженням. За правилами, людину можна помістити до такого приміщення на 8 годин на підставі розпорядження начальника ізолятора після висновку лікаря-психіатра. Для подальшого утримання в палаті потрібно нове призначення, однак монітори під час вивчення документації зафіксували випадки, коли людей утримували там по 30 годин.

Крім цього, за словами в’язнів, адміністрація не завжди виводить людей із цієї палати для справляння фізіологічних потреб, а для сну передбачений лише матрац.

В установі для тимчасового розміщення новоприбулих використовують так звані “стакани”. Це малі приміщення без санвузлів, столів, бачків із питною водою, вентиляції, свіжого повітря, належного освітлення. Не вистачає світла та свіжого повітря також у карцерах слідчого ізолятора.

Засуджені, яких задіяли для господарського обслуговування установи, можуть користуватися телефоном лише тричі на тиждень.

В ході вивчення організації надання медичної допомоги монітори побачили, що медична документація ведеться формально та не відображає динаміки захворювань і ефективності лікування. Медичний персонал установи взагалі не проводить обстеження ув’язнених на ВІЛ-інфекцію, пояснюючи це небажанням “витрачати час на те, за що їм не платять”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter