Визволена з полону Сворак розказала про завдання від спецслужб

Дата: 12 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Журналістка з Івано-Франківська, яка після 7-місячного перебування в полоні бойовиків у грудні була передана українській стороні, за завданням спецслужб допомагала людям на лінії розмежування.

Про це вона заявила 11 січня на прес-конференції в Івано-Франківську, повідомляє “Галка”.

За словами Сворак, загалом на території “ЛНР” вона перебувала з березня минулого року. Відповідні служби знали про її поїздку, адже вона там виконувала певні завдання.

“Моєю місією було допомога людям на лінії розмежування, і я її виконувала. І це є підтверджено. Це питання не підлягає розголосу на даний момент”, – сказала Сворак.

На уточнююче запитання, в якій ролі вона виконувала це завдання, Сворак відповіла:

“Ви знаєте, мені здається, що франківські ЗМІ вже давно за мене це все придумали. Ви такі розумні – придумайте щось самі…Як допомагала? Хай буде, що хліб носила. Я приїхала додому, і думала, що буду себе тут комфортно відчувати, але відчула зовсім іншу ситуацію”, – відповіла Сворак.

“Це був громадський обов’язок і патріотизм. Про те, що я їду і там, всі необхідні служби знали, і СБУ і інші”, – запевнила вона.

Про звільнення вона не знала, її везли з мішком на голові та у наручниках.

“Вже коли приїхала додому, дізналася, що я стала маріонеткою в політичних іграх, про які я не знала. Бо я була в інформаційному вакуумі, в луганському СІЗО… Даю згоду на перевірку поліграфом у СБУ, я дійсно працювала на користь України”, – сказала вона.

Ольга Сворак спробувала пояснити свої стосунки з прихильником так званої “ЛНР”:

“Щоб мені там довіряли, і я могла комусь допомагати, повинна бути якась легенда. Це був прихильник “ЛНР”, і він пізніше мене здав “МДБ”, – сказала жінка.

Сворак сказала, що їй віддали особисті речі, але не ноутбук, телефон, паспорт та інші документи.

Щодо свого “зізнавального” відео, де Сворак була при макіяжі, то вона пояснила, що так вона прикривала сліди від побоїв.

“З підвалу мені сказали – або відео, або залишаєшся на підвалі. В СІЗО ставилися акуратно. А на підвалі МГБ по сім годин допит тривав. Мені треба було власноруч писати, що я вибираю розстріл, а не довічне ув’язнення… Так, били”, — сказала вона.

Нагадаємо, 21 червня сепаратисти угруповання “ЛНР” заявили про затримання української журналістки із Івано-Франківська, кореспондентки інформаційного ресурсу “Голос-інфо” Ольги Богданової. Бойовики звинуватили журналістку у тому, що вона “за завданням українських спецслужб займалася збором і передачею інформації політичного і військового характеру на території “ЛНР”.

В мережі інтернет також було оприлюднене відео, в якому Ольга підтверджує, що була завербована як агент СБУ напередодні своєї приватної поїздки на територію, контрольовану “ЛНР”. 

22 червня голова Всеукраїнського об’єднання “Голос” Ростислав Гудзінський та головний редактор газети “Голос народу Івано-Франківщини” Віталій Чорненький заявили, що затримана на окупованій території Луганської області бойовиками Ольга Богданова, прізвище якої насправді Сворак, дійсно є кореспондентом газети “Голос народу Івано-Франківщини” та інтернет-ресурсу “Голос-інфо”. На окуповану територію Ольга поїхала у власних справах і редакційного завдання на цю поїздку не отримувала.

Речниця СБУ Олена Гітлянська назвала  повідомлення про затримання бойовиками “ЛНР” івано-франківської журналістки Сворак за підозрою у шпигунстві фейком і наголосила, що Служба безпеки не коментуватиме цю інформацію.

Водночас, у статті-розслідуванні видання “Острів” “Таких спишут первыми, чтобы задницы свои прикрыть”. Как ивано-франковская журналистка стала “агентом СБУ” в “ЛНР””  йдеться про те, що Сворак насправді була завербована СБУ і після виконання завдання кинута напризволяще. 

27 грудня бойовики “ДНР” передали керівнику українського Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимиру Рубану двох заручниць Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: