Виставку “Квантовий стрибок Шевченка” покажуть у Veterano Pizza

Дата: 27 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Виставку Олександра Грєхова “Квантовий стрибок Шевченка”, яку в столичному метро знищив вінницький радикал Юрій Павленко (Хорт), продемонструють у київському закладі Veterano Pizza.

Про такий намір у мережі Facebook оголосив власник піцерії та ветеран бойових дій на Донбасі Леонід Остальцев.

Підприємець вважає, що вандалізм над виставкою – дуже сумний інцидент.

“Обурився, тому що якийсь […] порізав плакати на станції метро, потім почав залякувати автора, а потім деякі локації почали скасовувати виставки у себе через страх, що на них нападуть. Я зв’язався з автором Олександром Грєховим і домовився, що ця виставка буде проходити в нас”, – написав він.

Леонід Остальцев переконаний, що ця виставка представляє цікавіший спосіб популяризації української мови, ніж українська література.

“Щоб люди і молодь почали говорити українською, це треба зробити трендом. Говорити українською має бути крутим”, – пояснив він, додавши, що виставка в закладі з’явиться протягом кількох днів.

Нагадаємо, 17 лютого вінничанин Юрій Павленко (Хорт) на київській станції метро Тараса Шевченка порізав ножем експонати виставки “Квантовий стрибок Шевченка”. Вандал назвав виставку українофобською. Експозиція, відкрита 10 лютого Київським метрополітеном спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка, мала демонструватися до 10 березня, але через псування постерів організатори згорнули її дочасно.

У музеї Шевченка заявили, що “акти подібного вандалізму і агресії не лише порушують закони України, але і заперечують саму спробу створення мультикультурного простору”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через “невдоволення” націоналістів скасували виставки “Квантовий стрибок Шевченка” у Львові та Вінниці

Експерт Центру інформації про права людини Володимир Яворський вважає, що цей інцидент варто розцінювати як випадок наступу на свободу вираження поглядів.

“У демократичному суспільстві, якщо людині не подобається якась виставка, мистецький твір чи захід, телевізійна програма тощо, то людина має право на висловлення протесту проти таких заходів. Вона може вільно висловити своє невдоволення та обґрунтовувати свою думку й позицію. Вона може організувати мирне зібрання проти таких заходів чи іншим способом висловлювати свою позицію. Вона навіть може спробувати заборонити чи обмежити такі заходи в судовому порядку, якщо обґрунтує порушення відповідного законодавства. Однак за жодних умов у демократичному суспільстві така людина не може самостійно вчиняти насильницьких дій для залякування людей чи пошкодження їхнього майна”, – зауважив він.

Експерт нагадав, що свобода вираження поглядів потребує захисту і держава має зобов’язання щодо його здійснення. Зокрема, держава повинна захищати свободу вираження від нападів інших осіб.

Згодом через загрозу нападів з боку представників націоналістичних організацій у Вінниці та Львові скасували виставки постерів “Квантовий стрибок Шевченка”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: