Вісьмох військових РФ, які перебували в Бучі на початку березня, ідентифікували у російському виданні
Російські журналісти встановили особи вісьмох десантників з РФ, які були в Бучі 4 березня, коли там розстріляли щонайменше вісім цивільних чоловіків.
Про це йдеться у матеріалі видання “Важные истории”.
Російські окупанти користувалися телефоном, який відібрали у місцевого жителя Івана Скіби. Чоловік був одним із тих, кого військовослужбовці Росії розстріляли, але йому вдалося вижити.
Видання стверджує, що з номера Скіби росіяни телефонували своїм рідним.
“Важные истории” встановили, що псковські десантники, які телефонували додому, судячи з їхніх аккаунтів у соцмережах – військові-контрактники. Їхні імена: Олексій Вишневський, Ілля Сабуров, Максим Грушевський, Радій Забурін, Михайло Гур’янов, Данило Коновалов, Олександр Попов та Дмитро Антонніков. Останніх трьох, за інформацією журналістів, ліквідували в Україні.
Видання зазначає, що причетність перелічених контрактників до вбивств мирних жителів чи інших воєнних злочинів не доведена, але можна впевнено стверджувати, що вони були у Бучі 4 березня.
Раніше Zmina повідомляла, що розслідувачі Reuters встановили, що в період окупації в Бучі Київської області діяли підрозділ Росгвардії “Витязь”, 76 парашутно-десантна дивізія з Пскова, а також військові з Чечні.
Як відомо, під час тимчасової окупації Київської області військовослужбовці РФ вбили 1137 мирних мешканців у районі Бучі, безпосередньо у самому місті від рук російських окупантів загинула 461 людина.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.