Вищий адмінсуд не зобов’язував поновити соцвиплати на окупованих територіях – судді

Дата: 28 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Вищий адміністративний суд каже, що не зобов’язував поновити соціальні виплати на непідконтрольних Україні територіях Донеччини та Луганщини після рішення суду щодо незаконності їх припинення Кабміном.

Про це журналістам повідомили голова Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) Олександр Нечитайло і його заступник Михайло Цуркан, передають “Українські новини”.

“Це рішення не є шляхом поновлення виплат… Із приводу цього рішення (суду) більше спекуляцій, ніж дійсно правової оцінки”, – сказав Михайло Цуркан, додаючи, що він був у складі судової колегії, яка ухвалювала це рішення.

За його словами, рішення ВАСУ лише вказує на неправильність формулювання в постанові Кабміну щодо припинення соцвиплат на Донбасі.

Заступник голови ВАСУ повідомив, що для вирішення цієї проблеми уряд уже вніс необхідні зміни до бюджетного кодексу.

Крім того, під час судового засідання Міністерство юстиції також визнало некоректність формулювання в постанові Кабміну про припинення соцвиплат.

Михайло Цуркан заперечує, що ця ситуація викличе велику кількість позовів проти України в Європейському суді з прав людини. Адже громадяни, які проживають на окупованих територіях, не втрачають соцвиплат, і можуть їх одержати на підконтрольних Україні територіях.

Олександр Нечитайло заперечив будь-який тиск на Вищий адмінсуд при розгляді цієї справи.

“Тиску за цією справою не було. Я хочу також зазначити, що тиску на судову систему як такого не існує”, – вважає він.

Нагадаємо, у квітні Київський апеляційний адміністративний суд визнав недійсним рішення Кабміну про здійснення соціальних виплат у Донецькій і Луганській областях тільки на контрольованих українською владою територіях. 16 жовтня ВАСУ залишив чинним рішення судів попередніх інстанцій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: