Вища рада юстиції виправдала чергову суддю автомайданівців

Дата: 18 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Вища рада юстиції виправдала суддю, котра позбавляла прав автомайданівців.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Автомайдану Роман Маселко.

“14 липня ВРЮ вирішила, що суддя Шевченківського районного суду м. Києва Козятник Л. Г., яка позбавила прав керування Ніну Зеніч та ще 4 водіїв за поїздку до Межигіря на підставі сфальсифікованих документів є невинною і не може бути звільнена”, – пише Маселко.

Він зазначив, що вів цю справу в часи Майдану.

“Зеніч звинувачували, що вона не зупинилась там, де її взагалі не було. Суд тривав 3 год. ми надали вичерпні докази невинуватості водія. Виступили 6 (!!!) свідків, які чітко судді пояснили, що вони взагалі не їхали там, де їх начебто зупиняли. Допитали і інспектора Пікожа, який в основному казав – “не пам’ятаю” та “я не буду відповідати”, – пише Маселко.

Він наголосив, що рішення судді Козятник “відзначилось особливим цинізмом”, оскільки Зеніч має двох малолітніх дітей. Одна дитина – інвалід, яку постійно треба возити до лікарів.

“ВРЮ вчергове підтвердило свою порочну практику – “одне порушення прощається, яким би тяжким воно не було”. Це вже відпрацьовано на суддях Саніну, Чаусу, Трубнікову, Бугілю, Захарчуку та ін. При цьому ВРЮ закриває очі на інші рішення, які виносили такі судді (Козятник виносила ще 4 аналогічних рішення). Наступним у черзі на виправдання буде суддя Кицюк, де ВРЮ розглядає лише 1 епізод”, – зазначив Маселко.

Він акцентує увагу на ролі ВРЮ. Адже Вища кваліфікаційна комісія суддів вирішила, що суддя Козятник порушила присягу і має бути звільненою, а ВРЮ вирішила, що суддя нічого не порушувала.

“Це вже дуже тривожний сигнал. Якщо можна ще погодитись з певним радикалізмом ТСК, яка в основному вирішувала звільнити суддів, то ВККС у цьому точно не була помічена. Тобто ВРЮ вирішила продемонструвати особливо м’який підхід до суддів… Якщо так піде надалі, то лише незначна частина з приблизно 330 суддів Майдану буде звільнена”, – написав він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: