Вища рада юстиції відсторонила суддю Ємельянова від суддівства

Дата: 12 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Вища рада юстиції (ВРЮ) відсторонила суддю  Вищого господарського суду Артура Ємельянова від виконання обов’язків строком на 2 місяці.

Таке рішення ВРЮ ухвалила в четвер на своєму засіданні, передає видання “Українська правда”.

“Вища рада юстиції вирішила клопотання заступника генпрокурора задовольнити, тимчасово відсторонити Ємельянова від здійснення правосуддя строком на 2 місяці до 12 березня 2017 року”, – заявив голова ради Ігор Бенедисюк.

Генпрокуратура підозрює Артура Ємельянова в тиску на суддів низки господарських судів, які він раніше очолював.

Як з’ясувала програма “Наші гроші. Досудилися”, в тексті підозри стверджується, що Ємельянов вимагав від підлеглих суддів  прийняття потрібних рішень у низці господарських справ. А саме:

–  переконував суддю Господарського суду м. Києва задовольнити позов ТОВ “БМК Планета-Міст” про визнання недійсним купівлі-продажу цінних паперів;

–  намагався вплинути на того ж суддю у справі за позовом прокуратури м. Києва в інтересах держави щодо скасування рішень про передачу земельної ділянки ТОВ “Славутич”. Слідство стверджує, що Артур Ємельянов вимагав від судді залишити позов без розгляду або відмовити по суті через його необґрунтованість;

–  вимагав відкласти розгляд, припинити та зупинити провадження у справі за позовом до АТ “БТА Банк” (Казахстан) про стягнення 168 млн грн. заборгованості;

–  надавав вказівку прийняти рішення про задоволення позову ТОВ “Лук Авіа Ойл” про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету.

–  здійснював тиск на суддю, яка розглядала низку позовів прокуратури про розірвання договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування з приватниками (ТОВ “Сонар ТМ”, ТОВ “Рент Інвест”, ФОП Сусла В. В., ФОП Ковальова С. Е.).

У своїй електронній декларації за 2015 рік суддя вказав 10 000 000 грн готівки при річній зарплаті 226 000 грн.

Артур Ємельянов бере участь у конкурсі на посаду судді Верховного суду. Він вірить, що має реальні шанси на перемогу попри кримінальне провадження проти нього. 

“Ємельянов – фігурант численних журналістських розслідувань про причетність як до корупції, так і до рейдерських захоплень. За інформацією ЗМІ, у часи Януковича Ємельянов побудував корупційну схему, маючи можливість у ручному режимі розподіляти справи на “потрібних” суддів”, – зауважує рух “Чесно” у повідомленні для Центру інформації про права людини.

Експерти руху наголошують, що ще у 2014 році він володів 12 квартирами, однак не вказав їх в е-декларації за 2015 рік. Крім цього, в активі судді – рахунки у Ліхтенштейні на 300 млн грн, корупційне походження яких українська сторона не змогла довести й у липні 2016 року їх розморозили.

Співголові Ради Реанімаційного пакету реформ Тарасу Шевченку участь цього судді у конкурсі видається непорозумінням.

Нагадаємо, судова реформа передбачає ліквідацію Верховного Суду України та створення замість нього  Верховного Суду. 

Раніше повідомлялось, що понад 80% суддів Вищого адміністративного суду, які претендують на посади суддів у Верховному Суді, причетні до ухвалення сумнівних рішень.

Голова Вищої кваліфкомісії суддів України Сергій Козьяков оптимістично налаштований щодо результатів конкурсу у Верховний Суд, натомість активісти та експерти – обережні у своїх прогнозах й закликають українців повідомляти про недоброчесність суддів-кандидатів. З повним списком кандидатів можна ознайомитись за цим посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: