Вища кваліфікаційна комісія перестала розповідати про суддів, у доброчесності яких сумніваються активісти

Дата: 24 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Вища кваліфікаційна комісія суддів України припинила надавати публічну інформацію про суддів та рішення самої ВККС на запити громадськості.

Про це повідомляє сайт фундації DEJURE.

Про ситуацію стало відомо після того, як експерт організації Роман Маселко надіслав запити стосовно досьє суддів, що проходять кваліфікаційне оцінювання: судді Харківського апеляційного адміністративного суду Михайла Гуцала, судді Дніпровського районного суду міста Києва Едуарда Бовкуна, судді Львівського апеляційного господарського суду Віри Гриців, а також судді Одеського окружного адміністративного суду Любові Токмілової, яка бере участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду.

“ВККС відмовилася надати мені пояснення суддів. Обґрунтування геніальне: пояснень дійсно немає в опублікованому досьє, але по закону вони частина досьє, яке ви можете дивитись виключно через сайт, тому – дивіться досьє на сайті (де запитуваної інформації немає)”, – розповів він.

При цьому в листі про відмову надати відомості з досьє судді Токмілової ВККС повідомила, що оприлюднювати відсутні на власному сайті дані не буде, а це, за словами Маселка, порушує вимоги п. 7 ст. 85 Закону “Про судоустрій та статус суддів”.

Також комісія почала відмовляти в наданні своїх рішень на запити про публічну інформацію, аргументуючи це тим, що рішення ВККС нібито можуть надаватися лише суддям.

Активісти наголошують, що факти систематичного порушення комісією Закону України “Про доступ до публічної інформації” встановлено як мінімум двома рішеннями Верховного Суду, а з вимогою забезпечити прозорий та справедливий відбір суддів до Вищого антикорупційного та Верховного Судів до ВККС у вересні зверталася коаліція громадських організацій “Реанімаційний пакет реформ”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: