Винуватцям пожежі в “Жовтні” загрожує більш жорстка стаття

Дата: 06 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Справу про пожежу у кінотеатрі “Жовтень” перекваліфікували, але про злочин на ґрунті ненависті все одно не йдеться.

Як пише “Укрінформ“, директор ТОВ “Кіноман” (ТМ “Кінотеатр “Жовтень”) Людмила Горделадзе повідомила, що київська прокуратура перекваліфікувала кримінальне провадження щодо підпалу кінотеатру “Жовтень” зі  ст. 296 Кримінального кодексу України “Хуліганство” на ст. 194 ч. 2 “Знищення майна шляхом підпалу”.

Мені стало відомо, що столичною прокуратурою відкрито провадження за статтею 194 частина 2 Кримінального кодексу України і передано до Подільської міліції. Це дуже добрий знак. Нехай там розслідують, хто розлив бензин, і хто замовив злочин“, – сказала Горделадзе.

За її словами, слідчий відділ Подільського РУ ГУ МВС в Києві веде кримінальне провадження проти Подільського РУ ГУ ДСНС у Києві та співробітників столичного кінотеатру “Жовтень” через пожежу восени минулого року.  

Ведеться кримінальне провадження щодо недбалості невстановлених службових  осіб ТОВ “Кіноман” і ДСНС за  статтею 367 КК України – “службова недбалість“, – додала Горделадзе.

За її словами, досі правоохоронці стверджували, що під час розслідування виявлено факти, які свідчать про навмисне застосування димових шашок в кінозалі кінотеатру під час показу кінофільму “Літні ночі”, що де-факто призвело до пожежі. Але доказів причетності підозрюваних до пожежі не знайшли.

Нагадаємо, експерти Української Гельсінської спілки з прав людини нарікають на розслідування у справі підпалу кінотеатру “Жовтень”, яке не хоче визнавати підпал на ґрунті ненависті.

Підпал стався під час демонстрації фільму на ЛГБТ-тематику, тому активісти вважають необхідним встановити, чи не стоїть за цим певна організація, що має на меті переслідувати представників тих чи інших меншин.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter