Військові РФ завдали ракетних ударів по Рівненщині: 3 цивільних загинули, ще 4 – поранені
Російські військові завдали двох ракетних ударів по об’єкту цивільної інфраструктури у місті Сарни, унаслідок обстрілу три людини загинули, ще четверо – зазнали поранень.
Про це повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.
“Дві ракети влучили по об’єктах цивільної інфраструктури – це СТО з мийкою та ще один комплекс для ремонту автомобілів. За попередніми даними 3 загиблих, 4 потерпілих знаходяться у лікарні, 2 з них – у важкому стані. Під завалами ще можуть бути люди“, – зазначив посадовець.
За його словами, на місці працюють рятувальники. Вони продовжують розбирати завали.
Раніше Коваль повідомляв, що російські окупанти завдали двох ракетних ударів по об’єкту цивільної інфраструктури області.
До того місцеві жителі почули кілька вибухів на Рівненщині під час повітряної тривоги. У соцмережах з’явилися фото і відеоматеріали із наслідками ворожого обстрілу.
За чотири місяці війни російські війська неодноразово атакували ракетами територію Рівненщини. Цілями стали зокрема злітна смуга аеропорту, військові об’єкти, полігон, дві нафтобази, телевежа та залізниця. Також обстріляли територію в полі неподалік кордону з Білоруссю.
Військові РФ у середині березня обстріляли телевежу на Рівненщині, тоді загинули щонайменше 19 осіб. Також дев’ятеро людей отримали поранення.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.