Військові РФ обстріляли Очаків: є загиблий та поранені
Російські війська завдали ракетного удару по Очакову Миколаївської області. Унаслідок обстрілу одна людина загинула, ще двоє отримали поранення.
Про це повідомляє Суспільне з посиланням на оперативне командування “Південь”.
“Удень російська авіація завдала ракетного удару по Очакову на Миколаївщині: одна людина загинула, ще двоє – отримали поранення. Інформація по загальних втратах і руйнуваннях уточнюється“, – йдеться у повідомленні.
Російські військовослужбовці намагалися зруйнувати портову інфраструктуру, але разом з тим влучили й у приватний сектор, пошкодивши кілька будівель.
Миколаївщина продовжує зазнавати обстрілів росіян. Напередодні вдень окупанти завдали подвійного удару ракетами по промисловій інфраструктурі Миколаєва. Ввечері був другий удар – п’ятьма ракетами з боку Херсонщини. За даними ОК “Південь”, одну ракету вдалося знищити, дві влучили у промисловий об‘єкт, одна – в житловий будинок, і ще одна пошкодила виробничу інфраструктуру.
У Миколаївському районі внаслідок обстрілів Галицинівської громади серед місцевих мешканців загинули дві людини. Також сталося загоряння на території приватного сільськогосподарського підприємства. Унаслідок обстрілів селища Засілля важко поранена одна людина.
18 червня у Миколаївській області внаслідок російських обстрілів поранення отримали 16 людей.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.