“Вийди отсюда, розбійник” – Зеленський вигнав із зустрічі бориспільського чиновника через його судимість

Дата: 10 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський грубо вигнав з наради секретаря Бориспільської міської ради Ярослава Годунка через те, що він у минулому мав судимість. Правозахисники стверджують, що своїм ставленням президент дискримінував ексзасуджених, а також поставив під сумнів існування пенітенціарної системи.    

“Йди гуляй, господи. Не люблю бандитів просто” – як видно на відео з трансляції наради в Борисполі, такі слова Володимир Зеленський адресував Годунку.  Причина – останній має судимість за статтею про розбій із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень. 

За словами президента, інформацію про судимість Годунка йому знайшли в інтернеті. Він додав, що завжди просить такі дані про тих, хто багато кричить.  

Діалог стався під час обговорення будівництва лікарні в Борисполі. Годунок виступав за трибуною та знімав Зеленського на свій телефон, на що останній перебив його і попросив перестати знімати. 

“Вийди отсюда, розбійник ти, плохо чуєш?” –  звернувся згодом Зеленський до Годунка, коли останній підтвердив, що має судимість. Цим президент викликав у присутніх оплески.  

Після закінчення наради Зеленський також додав: “Щас позвоню Баканову по поводу этого черта“. Наразі Іван Баканов тимчасово виконує обов’язки голови СБУ. 

У коментарі Центру прав людини ZMINA Годунок запевняє, що реального строку за ґратами не відбував, а його справа є політично мотивованою: “Я держслужбовець, чотири рази депутат. Я не пройшов би спецперевірку. Коли я працював у “Беркуті”, моє керівництво намагалося запроторити мене за ґрати через те, що мій керівник “кришував” наркоторговців, а я поїхав їх арештовувати”. Чоловік каже, що суддя не міг його виправдати через тиск, тому Годунку дали умовний строк. Потім формально справу закрили.  

Чиновник також додає, що не розуміє такого ставлення до себе: “Яке значення має те, є чи ні у мене судимість, коли я кажу про корупцію в районі? Я не розумію, чого мене вигнали. Якби я там хамив чи що. Мене вигнали через те, що я почав говорити правду, яку жоден з чиновників там присутніх не сказав би”.

На переконання Маргарити Тарасової, координаторки проектів Центру прав людини ZMINA, слова Зеленського є мовою ворожнечі щодо ексзасуджених. 

“Пенітенціарна система в демократичних країнах існує, щоб повертати злочинців до нормального життя у соціумі. В Україні з 2016 року триває реформа, яка ставить перед собою те саме завдання – повернути пенітенціарну систему від “покарання” до “виправлення”. Можливо, до президента ці дані ще не донесли. Своїми словами він фактично розписався в тому, що понад сотню пенітенціарних установ, де утримують майже 50 тисяч людей, існують і витрачають кошти платників податків марно. Бо вони не спроможні ресоціалізувати злочинця, щоб він міг працювати і робити кар’єру, відбувши свій термін”, – зауважує експертка. 

Згідно з даними дослідження Центру прав людини ZMINA, колишні засуджені є однією з тих груп, до яких найменш толерантне українське суспільство. 55,8% українців вважають, що права таких людей безумовно (17%) або за певних обставин (38,8%) можна обмежити.   

  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: