Відтепер в Україні затримані зможуть подавати апеляцію про тримання під вартою

Дата: 18 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Конституційний Суд України визнав неконституційними положення частини другої статті 392 Кримінально-процесуального кодексу, яка забороняє оскарження строку тримання під вартою в судах першої інстанції.

Про це повідомляє “Реанімаційний пакет реформ”. 

Раніше в Україні людина не могла оскаржити ухвалу суду про своє утримання в СІЗО під час судового розгляду, який, як показує практика, міг тривати роками. Під час досудового розслідування підозрюваний міг лише оскаржити ухвалу про продовження тримання під вартою, довівши, що ризиків утечі, впливу на свідків та інших немає. На судовій стадії такої можливості вже не було.

Конституційний Суд визнав, що неможливість своєчасного апеляційного перегляду рішення суду першої інстанції про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою унеможливлює ефективну перевірку правомірності обмеження конституційного права особи на свободу на стадії судового розгляду.

“Якщо людина з обвинувальним актом заходила в суд, перебуваючи під вартою, то доводилося ще довго просто “погоджуватися” з рішенням суду про продовження строку тримання аж до подання апеляції по суті. Неможливість оскарження особою чи її захисником в апеляційному порядку ухвали суду про продовження строку тримання під вартою створює умови, за яких помилкове рішення суду першої інстанції може призвести до тяжких невідворотних наслідків для підозрюваного у вигляді безпідставного обмеження її конституційного права на свободу”, – прокоментував рішення суду експерт РПР Євген Крапивін

Відомо, що станом на кінець 2017 року в Україні налічувалося 29 чинних слідчих ізоляторів, або СІЗО. Пересічні українці не часто замислюються про те, в яких умовах живуть люди в цих установах, проте, на жаль, ніхто не застрахований від потрапляння туди. Центр прав людини ZMINA розповідав, яке воно – життя в українських СІЗО

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: