Відтепер поліція може заборонити кривдникам приходити додому після домашнього насильства

Дата: 11 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Відсьогодні набув чинності наказ Міністерства внутрішніх справ №654 про термінові заборонні приписи в ситуаціях домашнього насильства, які дозволяють поліцейським заборонити приходити агресорам назад до жертви.

Про це повідомила Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко.

Припис будуть виносити уповноважені підрозділи Нацполіції в разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи.

“Під час вирішення питання про винесення припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення”, – зауважила Левченко.

Припис може містити зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборону на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи та заборону в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Читайте також інструкцію для тих, хто зіткнувся з домашнім насильством

Нагадаємо, що в січні цього року почав діяти закон, який визначає кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії стосовно людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема порушення розумового розвитку, має обтяжувальні обставини. Окремо у законі йдеться про те, що злочин стосовно подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних або близьких стосунках, має обтяжувальні обставини.

Відповідні зміни до Кримінального кодексу внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство. Більшість його норм набудуть чинності через рік після публікації – 11 січня 2019 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: