“Відрізали ноги, а потім спалили на дитячому майданчику”: жителька Бучі втратила п’ятьох членів сім’ї внаслідок російської окупації

Дата: 23 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Мешканка Бучі Ірина Гаврилюк змогла евакуюватися до окупації міста росіянами. За менш ніж місяць окупації вона втратила чоловіка та рідного брата, яких знайшли вбитими у власному подвір’ї. Сім’ю двоюрідного брата Ірини знайшли вбитою з відрізаними кінцівками.

Про це Ірина Гаврилюк розповіла проєкту “Голоси Мирних”.

Ірина Гаврилюк. Скриншот з відео

За її словами, до 5 березня вона залишалася в Бучі та ховалася з чоловіком у погребі. Коли почалися сильні обстріли Бучі, то чоловік з братом наполягли на тому, щоб вона виїхала з міста разом із сином брата до безпечного місця. Ірині вдалося евакуюватися під обстрілами та перейти зруйнований міст через річку Ірпінь.

Самі чоловіки записалися до територіальної оборони Бучі. З ними не було постійного зв’язку, лише одного разу брат зателефонував з чужого номера і сказав, щоб вона не хвилювалася за них. Це було до 10 березня, пригадує Ірина.

Під час окупації Бучі росіяни забороняли виходити на двір під загрозою розстрілу. Тому місцеві сиділи вдома.

“До останнього не вірили. Сусіди казали: “Іро, твій чоловік і твій брат уже три дні не приходять їсти”. Сподівалися, що ховалися в підвалах. Ніхто не хотів вірити, що їх уже немає. Зазвичай якщо люди вже не приходили обідати, а сусіди в нас готували їжу на вогні, то цих людей уже не було”, – згадує Ірина Гаврилюк. 

Син Ірини в складі територіальної оборони зачищав Бучу від окупантів. 3 квітня у своєму дворі він упізнав тіло вбитих батька, дядька та ще одного чоловіка.

Також Ірина Гаврилюк розповіла про вбивство сім’ї свого двоюрідного брата:

“Жили (в зруйнованому будинку. – Ред.) чоловік, жінка і їхній син (33 роки). Їх катували, відрізали руки, ноги. Племіннику моєму, хрещенику, відрізали ноги прямо з тазом. А потім спалили на дитячому майданчику”.

Після окупації Бучі та вбивства п’ятьох членів сім’ї Ірина залишилася з мамою, сином і племінником. Будинок став непридатним для життя – у ньому вибито вікна, зруйновано стелю.

Читайте також: “У мене руки почали гнити”: після російського полону житель Київщини втратив пальці та частину стопи

Як повідомляла ZMINA, прокуратура виявила 54 катівні й зафіксувала понад 5 тисяч випадків катувань на деокупованих територіях. Також розслідується 855 справ щодо воєнних злочинів проти дітей, 10 з яких за фактами сексуального насильства.

Також стало відомо, що у 2022 році внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну загинули 16 502 особи. Національна поліція виявила 21 масове поховання на деокупованих територіях, з яких ексгумовано 1033 тіла цивільних та військових.


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує випадки тортур, скоєних під час російської збройної агресії проти України.  

Якщо ви стали потерпілим або свідком тортур, залиште інформацію про себе у формі за або ж напишіть на електронну адресу oh@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.  

Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародного кримінального суду  тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: