Відеозаписи затримання, після якого померла Веджіє Кашка, вилучили силовики – адвокат

Дата: 29 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Записи з камер спостереження, що могли б пояснити обставини смерті ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки, вилучили невідомі російські силовики.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії заявив російський адвокат Микола Полозов, який проводить власне розслідування інциденту.

“Цікава деталь: усі записи всіх камер спостереження, в поле зору яких могла потрапити Веджіє Кашка, були вилучені того ж дня, 23 листопада, невідомими силовиками без будь-яких документів. Де ці відеозаписи і чи існують вони, зараз невідомо. Я чекаю, коли матеріал перевірки з прокуратури повернеться назад до слідства, щоб все-таки ознайомитися з цим обсягом інформації і тоді вже, залежно від змісту, здійснювати подальші заходи”, – зазначив адвокат.

На початку лютого Полозов почав незалежне розслідування загибелі Веджіє Кашки в Криму 2017 року. За його словами, смерть Кашки – “наслідок надмірного і непропорційного застосування до неї сили з боку тих російських силовиків, які здійснювали її незаконне затримання”.

23 листопада в Сімферополі російські силовики затримали групу кримських татар – Казима Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджи. Їх звинуватили у вимаганні в громадянина Туреччини. Під час затримання російськими силовиками стало погано Веджіє Кашці, жінка померла.

Прокуратура АРК, що базується на материковій Україні, відкрила кримінальні провадження за фактами проведення незаконних обшуків, затримань і смерті ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки.

Веджіє Кашка – ветеранка кримськотатарського національного руху. Вона народилася 1934 року в селі Ускут (нині Привітне), неподалік Алушти. Після депортації кримськотатарського народу 1944 року Веджіє Кашка проживала із сім’єю в Узбекистані. У 50-і роки разом зі своїм чоловіком Бекіром жінка приєдналася до національного руху кримських татар.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: