Відеодокази у справі Чийгоза спростовують слова свідка звинувачення

Дата: 16 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

У четвер під час судового засідання у справі “26 лютого” “суд” розглядав відеозаписи як докази вини Ахтема Чийгоза.

Як повідомляє кореспондент Центру інформації з прав людини в Криму, відеозаписи спростували свідчення засекреченого свідка Аблаєва. Він нібито бачив, як Ахтем Чийгоз віддає розпорядження людям, внаслідок чого буцімто починається тиснява.

На минулих судових засіданнях кілька свідків звинувачення стверджували, що бачили і чули, як Чийгоз робив рухи руками і казав по татарських: “ур”, “бас” і “Алга” (бий, дачі, вперед – ред.).

Так на одному з відео журналістка місцевого агентства записала стендап майже з того місця, де повинен був, судячи зі свідчень, знаходитися свідок Аблаєв.

“На відео немає Чийгоза і чітко видно, що огляд з цього місця обмежений через велику кількість людей”, – зазначає кореспондент.

На іншому представленому в суді файлі видно, що тиснява відбувається з лівого боку, а Чийгоз знаходиться на правому фланзі, де ніяких подій не відбувається.

“При цьому на відео видно, що підсудний нікому команд не віддає, руками не сигналізує і взагалі ніяк не демонструє тих дій, у яких його звинувачує окупаційна влада”, – говорить кореспондент Центру інформації про права людини.

На цьому файлі помітно, що тиск починається з ініціативи учасників проросійського мітингу.

Сам Чийгоз заявив, що йому дуже пощастило, і прокуратура зі слідством прогавили такі файли, віднісши їх до речових доказів.

“Тим смішніше виглядають деякі свідки”, – додав він.

Кореспондент зазначає, що в ході судового слідства вивчена значна частина відеоматеріалів, серед яких поки що не представлено жодного файлу, який вказував би на протиправні дії Ахтема Чийгоза.

Нагадаємо, в Криму триває судовий процес щодо заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Окупаційна влада звинувачує його в організації масових заворушень 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту. У цей день відбулося зіткнення між проросійськими активістами та учасниками мітингу за єдність України.

У лютому 2016 року російський правозахисний центр “Меморіал” визнав фігурантів у “справі 26 лютого” (Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі) політв’язнями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: