Відбір кандидатів до Верховного Суду пройшов з численними порушеннями – Рада доброчесності

Дата: 29 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Процес відбору суддів до Верховного Суду України за змістом не мав нічого спільного з об’єктивним і неупередженим конкурсним відбором.

Михайло Жернаков. Фото: УКМЦ

Про це сьогодні під час брифінгу в Києві заявив директор Фундації DEJURE, член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков, повідомляє Український кризовий медіа-центр.

За його словами, активісти виявили понад 20 порушень на етапі відбору, складання практичних завдань і тестів, проведення співбесід. 12 з них – досить серйозні.

З-поміж новообраних суддів Верховного Суду 60% отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності. У зв’язку з цим активісти висунули претензії до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка займалася відбором кандидатів.

“У рішеннях відсутня будь-яка аргументація і позиція самого органу. Там викладена лише позиція Громадської ради доброчесності і пояснення кандидата. У цих випадках виходить так, що Комісія просто виступає адвокатом кандидата, їхні пояснення вона не перевіряє жодним чином”, – зауважив експерт проекту “Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади” Борис Малишев.

На думку Жернакова, проблеми з об’єктивністю конкурсу пов’язані з політичною залежністю суддівських органів, відповідальних за відбір.

Анастасія Красносільська. Фото: УКМЦ

“У реформі, головна мета якої – оновити суддівський корпус, за весь процес відповідає орган, у якому 2/3 – це старі судді, обрані старими суддями”, – підкреслив він.

Спеціалістка з адвокації Центру протидії корупції Анастасія Красносільська зазначила, що аналогічна процедура конкурсу передбачена і для виборів до Вищого Антикорупційного Суду.

“За такого підходу перспективи мати новий незалежний Антикорупційний суд майже нульові”, – наголосила вона.

Красносільська вважає, що для змінення ситуації необхідно розширити права Громадської ради міжнародних експертів у процесі відбору кандидатів.

Новий Верховний Суд розпочав роботу 15 грудня. 11 листопада 113 суддів нового Верховного Суду склали присягу. Вони були призначені президентом Петром Порошенко, який підписав відповідний указ.

Очільницею Верховного Суду 30 листопада обрали Валентину Данішевську. Раніше вона була суддею постійного третейського суду при Асоціації українських банків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: