Від роботи в поліції усунено 13 екс-беркутівців, які проходять по справі Майдану
Колишні бійці “Беркуту”, яких підозрюють у злочинах стосовно учасників протестів на Майдані у грудні 2013 – лютому 2014 років, усунуті від служби на час розслідування.
Про таке рішення керівництва Національної поліції України повідомляє Міністерство внутрішніх справ із посиланням на департамент комунікації Нацполіції.
Після рішення суду питання подальшої служби колишніх “беркутівців” у поліції вирішуватимуть атестаційна і поліцейська комісія.
Як повідомляється, поліція спрямувала до Генпрокуратури лист щодо надання інформації щодо процесуального статусу поліцейських у кримінальних провадженнях з приводу вчинення злочинів стосовно учасників Революції Гідності, зокрема – стосовно тих працівників поліції, які на той час служили в “Беркуті”.
ГПУ надала інформацію щодо 13 таких осіб, які перебували на той час на службі. Стосовно 6-ти працівників обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою або домашній арешт. Відносно ще 4 екс-беркутівців міра запобіжного заходу не обиралася.
“Проте керівництвом Національної поліції України усіх 13 осіб усунуто від виконання службових обов’язків, вони чекають на рішення суду”, – інформує НПУ.
Крім того, у поліції наголосили, що екс-командир роти “Беркут” Євген Антонов, якого ідентифікували як активного учасника розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013 року, вже тривалий час не працює у лавах правоохоронців: його звільнили ще до атестації в Нацполіції.
Як відомо, “Беркут” було ліквідовано 26 лютого 2014 року наказом Арсена Авакова.
Водночас, за словами керівника Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, близько половини бійців спецпідрозділу “Беркут”, які брали участь у побитті людей на Майдані, продовжують працювати в спецпідрозділах поліції.
Він зазначив, що 290 бійців спецпідрозділу “Беркут” розганяли Майдан у ніч проти 30 листопада 2013 року. Із них 200 – з київського підрозділу. Жоден “беркутівець” не визнав, що бив людей, і не став свідчити на своїх колег.
Сергій Горбатюк нагадав, що керівником полку досі працює Андрій Дидюк, який водночас є підсудним у цих справах.
Він також додав, що на своїх посадах залишаються і ті силовики, які брали участь у побиттях 1 грудня біля Адміністрації президента.