Від чого залежить ефективність Нацстратегії з прав людини. Рецепт успіху від правозахисника

Дата: 24 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Більшість проблем з виконанням Плану Дій Національної стратегії у сфері прав людини не може бути вирішено без відповідного фінансування. А без права на справедливий суд і судової реформи ніколи не вирішиться проблема фінансування.

Так вважає виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Не буває суспільств без конфліктів та порушень прав. Але якщо є справедливий суд, ці конфлікти вирішуються без соціального напруження. Тому судова реформа наразі є ключовою”, – переконаний він.

“Без справедливо правосуддя в Україні ніколи не буде грошей і відповідно проблеми вразливих категорій ніколи не вирішаться, тим більше, коли ми маємо найбільше в Європі внутрішньо переміщених людей”, – додає він.

Правозахисник вважає, що Україна знаходиться на порозі колапсу судової системи.

“Бо вже восени передбачається нестача у 2–3 тисячі суддів. Тобто деякі райони в Україні взагалі залишаться без правосуддя”, – каже він і радіє, що автори судової реформи відмовились від ідеї звільнити усіх суддів.

Нагадаємо, правозахисники вказують на саботаж виконання Плану дій Нацстратегії з прав людини і закликають державні органи до співпраці з громадськими організаціями та експертами. 

Аркадій Бущенко вважає, що органи влади недооцінюють Нацстратегію як шанс зорганізувати свою роботу, а громадянські організації – як можливість впливу на державну політику.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: