Від адвоката “українського диверсанта” Панова вимагали підписку про нерозголошення держтаємниці

Дата: 16 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

У “Верховному суді” в окупованому Криму відбулося судове засідання у кримінальній справі щодо українця Євгена Панова. Суд спробував узяти підписку про нерозголошення відомостей, які нібито становлять державну таємницю, у адвоката Євгена Панова Дмитра Дінзе.

Про це повідомляє Громадське радіо.

 

Дінзе відмовився давати підписку про нерозголошення державної таємниці, мотивувавши це тим, що держтаємниці в справі немає.

“Я, чесно кажучи, був збентежений, бо в ході попередніх розслідувань з нас, адвокатів Панова, таких розписок ніхто не вимагав. Секретні томи, які були б засекречені і де б містилася конфіденційна інформація по Панову, нам не пред’являли. У зв’язку з тим, що Панов є громадянином України, рано чи пізно він може бути підданий обміну на громадянина Російської Федерації і переданий українській стороні або звільнений за терміном. А держтаємниця досить довго має місце бути: і 25 років, і 50 років. Виходячи з цього, секретні томи ФСБ нам не надала. Секретні томи стосувалися, як я зрозумів зі слів слідчих, об’єктів, на які нібито здійснювали замах “диверсанти”, – розповів адвокат Євгенія Панова Дмитро Дінзе.

Сьогодні у закритому режимі відбулося перше засідання у справі по суті. Панов відкидає всі обвинувачення. Наступне судове засідання призначене на 18 квітня на 10 годину ранку.

У лютому брат Євгена Панова Ігор Котелянець розповів, що російські силовики в Криму примушують обвинуваченого піти на угоду зі слідством. Панов відмовився від угоди.

У серпні 2016 року ФСБ Росії затримала в анексованому Криму групу “українських диверсантів”, які нібито готували теракти на півострові. Затриманих деякий час утримували в московському СІЗО “Лефортово”, пізніше – повернули до Криму.

Російські спецслужби заявляють, що затримані Євген Панов і Андрій Захтей були членами “групи диверсантів”, яка нібито планувала здійснити теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова. Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і назвала їх провокацією російських спецслужб.

Раніше повідомлялося, що Захтей підписав досудову угоду зі слідством. 16 лютого підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму засудив Захтея до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму і штрафу 220 тисяч рублів (близько 105 тисяч гривень).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: