Від початку повномасштабної агресії РФ на Харківщині загинули понад 500 цивільних – голова ОВА

Дата: 15 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Від початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну в Харківській області загинули 503 мирних мешканці, серед них 24 дитини.

Про це у телеграмі повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Харків після обстрілів російськими військами

За минулу добу російські окупанти завдали 34 удари по районах Харкова з артилерії та РСЗВ, поранено вісім цивільних, одна людина загинула. Також росіяни обстрілювали Золочів і населені пункти поблизу. По області складним залишається Ізюмський напрямок, там тривають бої.

“…Наші ЗСУ тримають позиції та отримують немало бойових перемог, про які не одразу можемо розповісти, адже ведуться бойові операції. Сили спеціальних операцій підірвали міст з російською технікою, що прямувала до Ізюма. Це бронеавтомобіль “Тигр”, КамАЗ і три “Урали”. Наші бійці знищили усю ворожу колону. Також сьогодні над Балаклією ЗСУ збили ворожий безпілотник “Орлан-10″, який вів розвідку”,  розповів Синєгубов.

У Генштабі ЗСУ також повідомляють, що Росія продовжує частково блокувати та обстрілювати Харків, на Слобожанському напрямку російські окупанти проводять розвідку ймовірних напрямків наступу, нарощують систему розвідки та медзабезпечення.

Нагадаємо, 13 квітня російські військові обстріляли Немишлянський район Харкова – троє людей загинули. Ще чотирьох мирних мешканців поранено, наймолодшому – 17 років, найстаршому – 75. Пошкоджено також помешкання та автівки людей.

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter