Від початку повномасштабного нападу РФ в Україні загинули щонайменше 38 дітей
“Станом на 12 годину 6 березня 2022, з початку вторгнення Російської Федерації, в Україні загинуло 38 дітей та постраждала 71 дитина. Ці дані не є остаточними, оскільки встановити точну інформацію про кількість убитих та поранених жителів міста Маріуполя Донецької області та міста Ірпінь на Київщині наразі неможливо”, – зазначила Омбудсман.
Уповноважена ВРУ з прав людини зазначила, що лише за останню добу внаслідок обстрілів російських загарбників у Маріуполі загинув півторарічний хлопчик. Також, за її даними, у Бучі на Київщині двоє важкопоранених дітей померли через неможливість отримати медичну допомогу.
“На виїзді з міста Ірпінь Київської області російські війська відкрили вогонь по цивільних громадянах під час їхньої спроби евакуюватися з міста. Щонайменше троє людей загинули, в тому числі – двоє дітей, ще одна людина в тяжкому стані через поранення“, – уточнила Денісова.
За її даними, хлопчик, який народився у Харкові 40 днів тому, помер від пневмонії, на яку захворів під час кількаденного перебування у бомбосховищі в Харкові.
Унаслідок повітряної атаки ворога на Білу Церкву, ракетними ударами були пошкоджені 15 приватних будинків, де були літні люди та діти, кількість жертв наразі невідома.
Денісова уточнила, що в напрямку Гостомель–Буча–Ірпінь в укриттях перебувають до 70 малюків, є поранені, але лікарів та волонтерів війська агресора до дітей не допускають.
“Закликаю міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на Російську Федерацію для припинення воєнної агресії проти України“, – наголосила Уповноважена ВРУ з прав людини.
Омбудсман також додала, що ЗС РФ продовжують грубо порушувати основоположні права дітей – право на життя та охорону здоров’я, гарантовані кожній дитині у світі Конвенцією ООН про права дитини.
Центр прав людини ZMINA, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Truth Hounds, Ukrainian Legal Advisory Group збирають та систематизують воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення. Для майбутнього трибуналу повідомте нас про такі міжнародні злочини у вашому населеному пункті або районі на warcrimeSOS.UA@gmail.com.
Ознайомтеся з детальною пам’яткою фіксації доказів злочинів проти цивільного населення.
Про втрати серед цивільних громадян та об’єктів від вторгнення Росії ви можете дізнатись у спеціальному тексті, який підготувала ZMINA. Ми періодично оновлюємо його.