Верховний суд Росії залишив чинним рішення про депортацію євпаторійського правозахисника

Дата: 08 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Верховний суд Росії залишив без зміни рішення про депортацію з окупованого Криму правозахисника з Євпаторії Костянтина Сизарева.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Як повідомляється, 10 жовтня 2018 року суддя Сергій Никифоров залишив без змін постанову російського Євпаторійського міськсуду від 9 грудня 2016 року, рішення російського Верховного суду Криму від 20 лютого 2018 року і постанову голови Верховного суду Криму від 28 червня 2018 року, винесені стосовно громадянина України Костянтина Сизарева у ч. 1.1 ст. 18.8 КоАП Росії (“Порушення іноземним громадянином або особою без громадянства правил в’їзду до Росії або режиму перебування (проживання) в Росії”).

За даними правозахисників, Сизарев подав скаргу до Європейського суду з прав людини.

У лютому 2017 року повідомлялося, що Сизарева, якого російські силовики примусово вивезли з Криму, депортували на материкову частину України.

У 1997 за участю Костянтина Сизарева в Євпаторії була створена правозахисна організація “Юстіс”. Майже 20 років у місті працювала правова приймальня, співробітники якої безкоштовно допомагали соціально незахищеним городянам.

10 жовтня 2016 року в офіс “Юстісу” прийшли поліцейські, вигнали відвідувачів і силою забрали засновника організації на допит. 29 листопада прес-служба російської прокуратури Євпаторії, підконтрольної Росії, заявила, що діяльність “Юстісу” є незаконною, а її керівника необхідно депортувати з Криму.

Через 10 днів після цієї заяви російський Євпаторійський суд вирішив депортувати Сизарева. Поліцейські, які вивозили Сизарева з Криму, керувалися рішенням підконтрольного Росії Євпаторійського міського суду від 9 грудня 2016 року. Понад два тижні Сизарев пробув у Краснодарському краї в установі для іноземних осіб та осіб без громадянства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: