Верховна Рада ухвалила законопроект, який посилить відповідальність за несплату аліментів

Дата: 17 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів. За нього проголосували 236 депутатів.

Про це повідомляє “Українська правда”.

На думку авторів законопроектів, недосконалість чинного законодавства дозволяє недобросовісним батькам або іншим членам сім’ї ухилятися від виконання свого обов’язку щодо утримання.

Станом на 1 вересня 2017 року в органах Державної виконавчої служби є 539 тисяч документів про стягнення аліментів. З них майже 92 тисячі такі, які боргують аліментів більш ніж за три місяці.

Законопроект передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який боргує аліменти більш ніж на шість місяців.

Серед них: тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобом (на шість місяців) та володіння вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, а також тимчасове обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Утім, законопроект передбачає, що якщо боржник заробляє водінням на життя, використовує транспорт через інвалідність або утримує людину з інвалідністю, то тимчасово заборонити водити не можна.

Якщо боржник не платить аліменти більш ніж шість місяців, його також можна тимчасово обмежити  його у праві виїзду за кордон до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Якщо боржник не платить аліменти більш ніж шість місяців, тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більше одного місяця самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.

Законопроект також впроваджує новий вид адміністративного стягнення – соціальні роботи, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час. Види робіт визначатимуть органи місцевого самоврядування. У разі ухиляння від соціальних робіт постановою суду невідбутий строк соціальних робіт може бути замінено адміністративним арештом.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції України розробило законодавчі зміни, які мають посилити тиск на батьків, які не сплачують аліментів на дитину.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: