Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про протимінну діяльність

Дата: 07 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №9080-1 про протимінну діяльність, поданий групою народних депутатів на чолі з нардепом Андрієм Тетеруком.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Законопроект після низки невдалих голосувань підтримали 240 парламентарів.

У пояснювальній записці підкреслюється, що через неврегульованість питань протимінної діяльності на законодавчому рівні в Україні здійснюється несистемне розмінування місцевості, переважно вздовж лінії розмежування та окремих об’єктів у звільнених районах.

“У своїй доповіді за лютий 2018 року координатор Кластера ООН з питань захисту зазначає, що наявність мін та боєприпасів, що не розірвалися, впливає на життя двох мільйонів людей на сході України, становить загрозу життєво важливим об’єктам цивільної інфраструктури, перешкоджає свободі пересування, перекриває доступ до засобів існування та обмежує можливості для дозвілля дітей. Україна входить до числа країн з найбільшою у світі кількістю жертв мін та інших вибухонебезпечних залишків війни”, – сказано в записці.

Законопроект визначає перелік об’єктів і суб’єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, організаційні та процедурні засади, вимоги до фахівців у цій сфері та їхні обов’язки.

Також пропонується визначити джерела фінансування протимінної діяльності, порядок обліку операторів, надання допомоги постраждалим особам (жертвам) від вибухонебезпечних предметів, визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності, повноваження інспекції з контролю якості протимінної діяльності та секретаріату Центру протимінних операцій тощо.

Законопроект про гуманітарне розмінування був розроблений з урахуванням досвіду Хорватії.

За даними Міністерства оборони, з початку бойових дій на Донбасі жертвами мін і снарядів стали 1858 осіб. Кількість загиблих становила 482 особи, з них 21 дитина.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: