Верховна Рада ухвалила податкові зміни, що поглешать життя громадським організаціям

Дата: 21 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Цієї “парламентської ночі” Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №5368 “Щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”, який змінив податковий режим для громадських та благодійних організацій.

Як повідомляють в громадській організації “Громадяни в дії”, в законі відтерміновано кінцеву дату до якої громадські та благодійні організації мають внести зміни в статути, щоб зберегти ознаку неприбутковості. Новий дедлайн – 1 липня 2017 року. До цього часу неприбуткові організації мають привести свої статути у відповідність до Податкового кодексу. Зокрема, включити в них норми про нерозподіл прибутків між засновниками та передачу майна у випадку ліквідації.

Більш детально можна прочитати в спецпроекті “ГУРТа” – Встигніть у новий реєстр НПО.

Крім того, прийнятими змінами надається можливість для новостворених НУО визнаватися неприбутковими з метою оподаткування від дня їх держреєстрації (якщо впродовж 10 днів НУО подає заяву 1-РН, у результаті чого її вносять до Реєстру). Тобто доходи, нараховані новоствореній організації у період до прийняття Рішення ДФС з ознакою неприбутковості також не оподатковуватимуться і не потрібно буде подавати декларацію з податку на прибуток за час до внесення до Реєстру НУО.

Які зміни для бізнесу, що робить добрі справи?

Вилучається заборона платникам податку на прибуток, які купують у НУО товари, необоротні активи, роботи, послуги, фактично враховувати в обліку повну суму відповідних витрат (стосується випадку, якщо їхня загальна річна вартість перевищує 50 мінімальних з/п на 1 січня – близько 70 тис. грн у 2016 році). Врегульовується, що якщо ціна придбання перевищує “середньоринкову” ціну, то може застосовуватися обмеження (залежно від того, наскільки завищена ціна придбання), але не більше 30%. Також якщо загальна річна сума придбання не перевищує величини 50 МЗП, то обмеження немає.

Що зміниться в благодійництві?

  • Цільова благодійна допомога на лікування може використовуватись впродовж 24 місяців від отримання (а не 12 місяців).
  • Допомогу на лікування та медичне обслуговування без оподаткування може надавати БО або роботодавець не тільки самій фізичній особі (працівнику), але і члену сім’ї фізичної особи, за умови документального підтвердження витрат.
  • Передбачено, що благодійна допомога у вигляді медичного обслуговування (обстеження, діагностики) учасникам Євромайдану та подій 2 травня 2014 року в Одесі та членам їхній сімей (учасників, які загинули або визнані безвісно відсутніми), ФО з території АТО та АР Крим також не оподатковуватиметься у будь-якій сумі.
  • Більш ніж удвічі збільшено неоподатковувану суму, сплачену за навчання (на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів на здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку). Причому така допомога може надаватися не тільки роботодавцем, а будь-якою ЮО або ФО.
  • Також зняті обмеження для зменшення річного ПДФО з урахуванням власних витрат на навчання (граничного розміру витрат, а також витрат за члена сім’ї, що працює).
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: