Верховна Рада розгляне скасування “закону Савченко” – Антон Геращенко

Дата: 29 Липня 2016
A+ A- Підписатися

У вересні у Верховній Раді розглядатимуть питання скасування так званого “закону Савченко”.

Про це народний депутат України, член фракції “Народний фронт” Антон Геращенко заявив в ефірі телеканалу “112 Україна”, передає Українська правда.

“Я людина самокритична і шкодую, що голосував за “закон Савченко”. Коли цей закон представлявся – патріотично, прикриваючись ім’ям Надії, – то голосували за нього, сподіваючись на якісь кращі моменти … Це закінчилося тим, що, наприклад, Шахов ( підозрюваний в організації афери “Еліта-Центр” Олександр Волконський (Шахов), – ред.) відсидів у СІЗО 6 або 7 років. Йому тепер за “законом Савченко” фактично це зараховується за 12 років. Його випустили під домашній арешт, він втік, і суд тепер далі не може тривати, не може бути винесено вирок. Цей закон сьогодні шкідливий, я думаю, що у вересні буде ставитися питання про його скасування”, – сказав Геращенко.

Нагадаємо, парламент 26 листопада 2015 року ухвалив закон авторства Надії Савченко “Про внесення зміни до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання”, який набрав чинності 24 грудня 2015 року.

Закон передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

У червні 2016 міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр юстиції Павло Петренко подали Верховній Раді пропозиції щодо коригування так званого “закону Надії Савченко” в частині його поширення на рецидивістів і засуджених за тяжкі злочини.

Водночас правозахисна організація “Донецький меморіал” називає таку ініціативу влади загрозою для головних принципів дотримання прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter