Верховна Рада підганяє Порошенка ратифікувати Стамбульську конвенцію, щоб захистити жінок від насильства

Дата: 07 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Верховна Рада хоче звернутися до Порошенка та уряду, щоб прискорити ратифікацію Стамбульської конвенції – Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

Відповідний проект Постанови з’явився на сайті Верховної Ради 5 липня 2016 року.

Прикметно, саме в цей день стартував флешмоб #‎яНеБоюсьСказати, ініційований журналісткою Анастасією Мельниченко про сміливість говорити вголос про випадки насильства, які довелося пережити.

Стамбульська конвенція створює всеохоплюючі правові рамки захисту жінок від усіх форм насильства та спрямована на попередження та ліквідацію цього явища.

Ратифікацію конвенції експерти передбачають у липні цього року.

За даними Національної поліції України, лише у 2015 році зареєстровано більше 116 тисяч заяв за фактами скоєння насильства в сім’ї, складено більше 78 тисяч адміністративних протоколів.

Відповідно до офіційної статистики кожна п’ята жінка в Україні страждає від насилля. Експерти ж говорять про принаймні в чотири рази вищі показники і наголошують, що з кожним днем проблема насилля у сім’ї загострюються; а кількість випадків насилля над жінками суттєво і, що особливо важливо, постійно збільшується.

“Однією з головних причин складної ситуації з насиллям щодо жінок називають продовження військових дій на сході країни. Отже, необхідність ратифікації Стамбульської конвенції набула для України особливої актуальності”, – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.

Стамбульська конвенція “повинна бути ратифікована парламентом негайно і без обмовок”, наголошують законотворці.

Як коментує психологиня, заступниця голови громадської організації “Центр “Жіночі перспективи” Марта Чумало,  уся підготовка до ратифікації Стамбульської конвенції повністю пройшла.

“Завізовані всі необхідні документи. І на цій літній сесії, сподіваюсь, ратифікація відбудеться. Для цього потрібні відповідні формальні умови – достатня кількість депутатів у парламенті, робоча обстановка. Я не спостерігала жодних політичних сил, які б були проти ратифікації Конвенції”, – каже Чумало.

Стамбульська конвенція була відкрита для підписання 11 травня 2011 року в рамках 121-го засідання Комітету міністрів Ради Європи у Стамбулі (Туреччина). Україна стала 17-ю державою, яка приєдналася до цього важливого міжнародно-правового інструменту, підписавши Стамбульську конвенцію 7 листопада 2011 року.

Ратифікацію Україною Стамбульської конвенції було включено до Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні, прийнятого Постановою №2986, і заплановано на II квартал 2016 року.

Нагадаємо, наразі триває інформаційна кампанія “Війна, яка не відпускає” проти насильства над жінками учасників АТО, яку підтримує Український жіночий фонд.

Кампанія “Війна, яка не відпускає” покликана вивести з тіні проблему насильства над жінками учасників АТО у медіапростір і активізувати публічну дискусію за участі експерток жіночих організацій, органів державної влади, психологів, постраждалих від насильства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: