Верховна Рада оприлюднила текст закону про воєнний стан

Дата: 27 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Офіційний портал Верховної Ради оприлюднив текст законопроекту №9338 “Про затвердження указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”.

Згідно з текстом закону, він затверджує указ президента України від 26 листопада 2018 року № 393 “Про введення воєнного стану в Україні” з таким застереженням: воєнний стан вводиться в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Крім того, у законопроекті йдеться про те, що в період дії воєнного стану часткова мобілізація оголошується президентом України у строки і в обсягах відповідно до загроз національній безпеці і обороні України.

Указ під номером 393 наразі не опублікований на сайті глави держави, але на сторінці законопроекту є два додатки з текстами указу президента про воєнний стан.

У другому варіанті тексту зазначено, що воєнний стан запроваджується з 14:00 26 листопада на 30 діб – до 14:00 26 грудня.

Далі за текстом силовим відомствам, іншим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування доручається здійснювати передбачені Законом “Про правовий режим воєнного стану” заходи, необхідні для гарантування оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Присутній у тексті й пункт номер 3, в якому перелічені статті Конституції, які можуть бути обмежені під час дії військового стану. Також, згідно з цим пунктом, “можуть вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні  для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану”.

Нагадаємо, ввечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану в 10 областях України.

Згідно з проголосованим рішенням, воєнний стан вводиться з 9:00 28 листопада. Він діятиме 30 діб – до 27 грудня.

Увечері 25 листопада, коли українські судна проходили через Керченську протоку в Азовському морі, російські кораблі та катери почали переслідування, вимагаючи зупинитись і погрожуючи застосувати зброю.

Згодом російські військові захопили три українські кораблі, поранивши шістьох військовослужбовців. Як повідомив на засіданні РНБО голова Генштабу Віктор Муженко, усього на трьох захоплених суднах було 23 українські моряки, двоє з них тяжко поранені. Також Муженко зазначив, що зв’язок з військовими зник після захоплення кораблів.

Українських полонених, яких Кремль визнає пораненими (а це троє з шести, які є пораненими за версією України), за інформацією української влади, доставили до Москви. Водночас, за інформацією Федеральної агенції новин, троє українських військових перебувають у відділенні травматології Керченської лікарні №1.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: