В українській армії можуть з’явитись генералині

Дата: 06 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект 6109, який урівнює права і можливості жінок і чоловіків у Збройних силах та інших військових формуваннях. Відповідне рішення підтримали 247 народних депутатів на засіданні 6 вересня.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Законом внесено зміни до низки положень Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та до пункту 269 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України.

Закон передбачає рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби для осіб обох статей. Тепер жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі. Це означає, що вони встигатимуть вислужити вищі офіцерські посади. Як відомо у Збройних силах немає жодної генералині.

Законом також закріплено принцип, за яким жінки мають проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками, що включає рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби, йдеться на сайті Парламенту.

Закон також скасовує обмеження щодо призначення військовослужбовиць у добовий наряд, відправлення у відрядження і звільнення від проходження зборів.

Раніше перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко закликала парламентарів підтримати законопроект щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: