Верховний суд Росії не захотів переглядати рішення про виселення ПЦУ із собору в Сімферополі

Дата: 05 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України з кафедрального собору Святих Рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив адвокат Сергій Заєць.

“По суті, це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Росія знищує ще одну українську релігійно-культурну спільноту й продовжує зачистку Криму від усього українського”, – написав адвокат у фейсбуці.

Окупаційна влада в Криму скерувала припис про “звільнення приміщень” кафедрального собору Святих Рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, в якому проходили богослужіння УПЦ Київського патріархату, що нині є Православною церквою України.

У незаконному “Міністерстві майна Криму” пояснили вимогу покинути кафедральний собор у Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла у створену Православну церкву України.

Як відомо, уряд повторно ухвалив проєкт парламентської постанови про захист ПЦУ в тимчасово окупованому Криму. Попередній уряд на чолі з Олексієм Гончаруком схвалював проєкт постанови, але зрештою його відкликали процедурними нормами через зміну уряду.

На переконання архієпископа Климента, постанова українського уряду допоможе зберегти кафедральний собор завдяки “поширенню відповідальності держави за громадян України, які залишилися в Криму”.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим засудило чергові порушення держави-окупанта проти Кримської єпархії Православної церкви України та її вірян.

“Рішення суду, направлене на виселення єпархії з кафедрального собору, є втіленням політики держави-окупанта щодо витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова. Росія хоче, щоб у Криму не було Української Церкви, важливого центру єднання українців. Представництво буде вживати всіх можливих заходів і дій для захисту Української Церкви”, – заявив постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: