Верховний Суд РФ залишив без змін вирок політв’язню Марченку: чоловік попросить допомоги у Зеленського
Верховний Суд Росії залишив без змін вирок українському політв’язню Олександру Марченку, а тому чоловік звернувся до президента Володимира Зеленського, аби той посприяв його визволенню.
Звернення Марченка опублікувала у фейсбуку голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.
Суд у російському Краснодарі відправив до колонії суворого режиму на 10 років Марченка у листопаді 2020-го. Згодом цей вирок підтвердив апеляційний суд. Захист українця наголошує, що під час розгляду справи допустили суттєві порушення права на справедливий суд, адже адвокатам, наприклад, відмовили у допиті ключових свідків звинувачення та експертів.
Окрім цього, порушили й вимоги російського Кримінального кодексу у частині кваліфікації дій Марченка, а судді проігнорували той факт, що чоловіка фактично викрали з окупованої Донеччини.
На засіданні Верховного Суду був присутній український консул, а сам Олександр заради виступу наважився на етапування в розпал пандемії і наразі лікується від простуди. Рішення, за словами родичів політв’язня, не стало для них несподіванкою.
“Ми були готові до такого розвитку подій, проте віра в якнайшвидшу свободу Олександра все ще жила… Але ми в жодному разі не здаємося, ми продовжуємо нашу боротьбу “із вітряками”, – говорить дружина політв’язня Катерина.
Оскільки чоловік більше не може сподіватись на вирішення своєї справи у Росії, то захист Марченка збирається позиватись до ЄСПЛ.
“Хочеться вірити, що Україна – Велика країна, і завжди буде боротися за громадян, які знаходяться у полоні на території країни агресора”, – написав політв’язень у відкритому листі до президента Зеленського.
У грудні 2019 року Марченко поїхав до окупованого Донецька, щоб подати документи на повернення викраденого автомобіля, який на початку бойових дій залишив у місті на станції технічного огляду. Його затримали бойовики “ДНР” і вибивали з нього свідчення та зізнання в нібито співпраці з СБУ.
Згодом українця передали російським силовикам, які відправили його до Краснодара. В ув’язненні Марченка відмовлялись лікувати.