Венеціанська комісія схвалила судову реформу

Дата: 27 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінила попередній текст змін до Конституції, що стосуються реформи правосуддя.

Як повідомляє “Українська правда“, про це йдеться у Попередньому висновку Європейської комісії “За демократію через право”, який був оприлюднений 24 липня.

У висновку зазначається, що “запропоновані зміни є в цілому позитивними та заслуговують на підтримку“. 

Поправки добре сформульовані. Їх прийняття стане важливим кроком уперед на шляху створення справді незалежної судової системи в Україні“, – говориться у висновку.

Зокрема, експерти Венеціанської комісії схвалили скасування випробувальних термінів для молодших суддів та скасування повноважень Верховної ради щодо призначення суддів. Окрім того, схвалено вилучення “порушення присяги” в якості підстави для звільнення суддів та реформу прокуратури.

Водночас, серед недоліків комісія назвала положення, згідно з яким президент не повинен мати повноваження звільняти суддів. Також зазначено, що не лише президент, але і Верховна Рада повинні відігравати роль у обранні / призначенні обмеженого числа членів Вищої ради юстиції.

Нагадаємо, 15 липня в Україні вступив в силу закон “Про прокуратуру”, з якого почалося реформування радянської системи прокуратури. В Україні кількість прокуратур скоротиться до близько 180.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: