Вбивство Бабченка підриває авторитет влади – Amnesty International

Дата: 30 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Вбивство у Києві журналіста Аркадія Бабченка показує неспроможність української влади захистити громадянське суспільство.

Про це йдеться у заяві Amnesty International Ukraine.

За словами директорки  Amnesty International Україна Оксани Покальчук, вбивство є трагічною ілюстрацією ситуації, у якій зараз знаходиться свобода вираження думок в Україні.

“Жахливе вбивство Аркадія Бабченка не повинне залишитися безкарним. Українська влада має не зупинятися,  доки злочинець, що вчинив це ганебне вбивство, не буде знайдений та притягнутий до відповідальності”, – зауважила вона.

В організації також підкреслили, що українська влада має забезпечити необхідний захист журналістів та активістів, які можуть опинитися під загрозою.

“Протягом останніх років ми втратили забагато відважних людей, які критикували владу як в Росії, так і в Україні. Вбивство Аркадія Бабченка є черговою ланкою в ланцюгу насильства, який вже забрав життя Павла Шеремета у 2016 році та Олеся Бузини за рік до того. На хвилі загального зростання кількості насильницьких нападів в Україні, це посилює нашу глибоку стурбованість з приводу здатності та бажання українських владних структур захистити журналістів, активістів та інших уразливих груп та забезпечити свободу вираження поглядів”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, що вчора невідомі стріляли в спину російському журналісту Аркадію Бабченку в його будинку. Від отриманих поранень він помер у кареті швидкої допомоги.

У 2017 році Аркадій Бабченко виїхав з Росії. Спочатку він жив у Чехії, а потім в Україні. Свій від’їзд він пояснював тим, що в Росії його можуть позбавити волі.

Пізніше Рада Європи закликала Україну провести швидке та повне розслідування вбивства журналіста. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: