Важкохворі пацієнти прийшли під Кабмін вимагати фінансування ліків

Дата: 23 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Більше сотні пацієнтів з мішками на головах та зашморгами на шиях вишикувалися перед Кабінетом міністрів.

Таким чином вони хотіли наочно продемонструвати уряду, що через проект бюджету на ліки на 2016 рік люди зі смертельно небезпечними хворобами будуть приречені на смерть.

На акцію “Приречені” відстоювати своє право на життя приїхали тяжкохворі українці з Київської, Чернігівської, Рівненської, Черкаської, Житомирської, Волинської та Тернопільської областей.

%%GALLERY%%

За підрахунками Міністерства охорони здоров’я, для того, щоб забезпечити хворих потрібними ліками, потрібно закласти у бюджет мінімум 8,1 млрд грн. Проте в проекті бюджету на наступний рік на закупівлю медикаментів закладено всього 3,9 млрд грн, що навіть менше, ніж минулого року.

Для лікування дітей, хворих на муковісцидоз (важку генетичну хворобу, що вражає легені та підшлункову залозу) потрібно 23 млн грн замість запланованих 8 млн. Тобто лише 34% маленьких пацієнтів із цим захворюванням отримають потрібні препарати. Решта приречені на жахливу та повільну смерть від нестачі кисню.

Також проект бюджету-2016 забезпечує ліками в середньому не більше 30% пацієнтів, хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити, орфанні та онкологічні захворювання. Без лікування залишаться 9 з 10 хворих на гепатит та 3 з 4 ВІЛ-інфікованих українців.

“Завдяки тому, що на 2012 рік фінансування для лікування хворих на ВІЛ/СНІД збільшилося майже в два рази, нам вперше вдалося зупинити поширення епідемії та зменшити смертність. Якщо уряд зараз не виділить необхідних на лікування коштів, то ми матимемо новий спалах епідемії СНІДУ”, – говорить Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

Крім того, на його думку, міжнародні донори можуть припинити допомагати Україні долати епідемію, бо не бачитимуть, що уряд збільшує видатки для підтримки важкохворих.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: