Ватикан уточнив, що Папа Римський підтримав одностатеві цивільні партнерства, а не шлюби

Дата: 02 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

Ватикан заявляє, що коментарі Папи Римського Франциска щодо одностатевих шлюбів, озвучені в документальній стрічці “Франциск”, вирвані з контексту та не свідчать про зміну церковної доктрини щодо гомосексуальних людей чи підтримку одностатевих шлюбів: йшлося про одностатеві цивільні партнерства.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.

Минулого тижня Державний секретаріат Ватикану без публічного розголошення надіслав “пояснювальну записку” своїм послам, які надіслали її єпископам. Уперше про ноту повідомив папський біограф Остін Івері. Джерело Ватикану підтвердило це в понеділок, а посол Ватикану в Мексиці опублікував документ на своїй сторінці у фейсбуку.

У ньому йдеться, що дві окремі цитати у відповідь на різні запитання поєднали, щоб вони виглядали як одне ціле всупереч контексту.

Режисер документального фільму, громадянин США, який народився в Росії, Євген Афінеєвський, розповів журналістам, що брав інтерв’ю в Папи, але пізніше журналісти знайшли кадри в інтерв’ю мексиканській телекомпанії Televisa у 2019 році. Деякі раніше не виходили в ефір. 

Після прем’єри документального фільму Афінеєвський відмовився обговорювати процес монтажу.

У записці зазначають, що в першій цитаті Папа мав на увазі право гомосексуальних людей бути прийнятими їхніми власними сім’ями як діти та брати й сестри. У ній також додають, що у фільмі вирізано коментарі, у яких Папа висловив неприйняття гомосексуальних шлюбів і чітко заявив, що він посилається на закони про цивільні партнерства, які деякі країни ухвалили для регулювання таких пільг, як охорона здоров’я. 

“Зрозуміло, що Папа Римський Франциск мав на увазі певні державні положення і, звичайно, не доктрину церкви, яку він неодноразово підтверджував протягом багатьох років”, – зауважують у пояснювальній записці.

Нагадаємо, що Папа Римський Франциск висловився на підтримку одностатевих союзів, заявивши, що гомосексуали повинні бути захищені відповідним законом про цивільне партнерство. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: