Вагітна жінка відстояла своє право на робоче місце

Дата: 31 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Роботодавець відмовився офіційно брати на роботу жінку, коли дізнався, що вона на третьому місяці вагітності. Але жінка звернулася до юристів і відстояла своє право на працю.

Як повідомляє сайт Української Гельсінської спілки з прав людини, відмова вагітним у офіційному працевлаштуванні або звільнення — одна з розповсюджених проблем. Проте відстояти свої законні права у такій ситуації можливо. Саме так зробила жінка, якій роботодавець відмовлявся офіційно оформити трудовий договір. Таку відмову вона отримала після того, коли повідомила керівництво про те, що перебуває на третьому місяці вагітності.

Після розмови з роботодавцем Катерина (ім’я змінене) звернулась по допомогу до юристів Рівненської громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.

За словами юристів, чинне законодавство забороняє відмову у прийнятті на роботу вагітним жінкам з мотивів, пов’язаних з вагітністю. Це може бути розцінене як дискримінація відносно працівника і бути підставою для відповідальності, передбаченої законом України.

“Проблему Катерини вдалося вирішити дуже швидко — за допомогою надсилання рекомендованим листом скарги на ім’я роботодавця. Після чого роботодавець вибачився і офіційно працевлаштував вагітну”, коментує юрист приймальні Марія Цип’ящук.

З прикладом такої скарги можна ознайомитись за посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: