В Україні з’явилася правнича Вікіпедія: що там можна знайти?

Дата: 30 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Координаційний центр з надання безкоштовної правової допомоги запустив безкоштовний онлайн-ресурс WikiLegalAid, де кожен охочий може отримати правову консультацію.

Ресурс, як повідомляють на офіційному сайті центру, запустили ще в грудні минулого року. 

Сторінка ресурсу про протидію булінгу в Україні

У базі ресурсу, який із 2016 року створювали понад 600 фахівців, міститься 1400 консультацій з найактуальніших правових питань, з якими звертаються українці до системи БПД. Окрім правової інформації, на сайті можна знайти посилання на нормативні акти, зразки процесуальних документів та посилання на судові рішення.

Платформа, за словами творців, функціонує за принципом Wikipedia: інформація постійно оновлюється з урахуванням змін законодавства та судової практики. Базою можуть користуватись як юристи-практики, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни.

“Консультації підготовлені так, щоб бути зрозумілими не лише фахівцям, а й людям без юридичної освіти”, – зазначають автори.

Створити ресурс вирішили, адже до системи безоплатної правової допомоги, за словами юристів, надходить багато однотипних запитів.

“Серед правових питань, з якими люди звертаються до фахівців системи безоплатної правової допомоги, є багато однотипних. Скажімо, оформлення спадщини або невиплата аліментів. Наші юристи підготували відповіді з найбільш поширених питань. Тепер кожна людина може зайти у WikiLegalAid та отримати фахові поради з правових питань”, – зауважив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Раніше ресурс працював як “внутрішній”, виключно для працівників системи БПД, проте, коли інформації на ньому стало більше, фахівці вирішили відкрити її для всіх охочих.

Нагадаємо, що протягом останніх трьох років 32% українців навіть на намагалися вирішувати свої правові проблеми, коли вони виникали. Більшість із них (60%) не робили цього, оскільки не вірять у перспективність цієї справи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter