В Україні з’явилися “дружні пігулки” від гомофобії

Дата: 07 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Благодійний фонд “Ґендер Зед” запустив інформаційну кампанію “Дружня пігулка”, що покликана змінити ставлення українців до ЛГБТ-людей. 

Про це йдеться на офіційному сайті кампанії. 

Дружня пігулка – це цукерки, які можуть отримати всі охочі. Задля цього їм необхідно пройти невеликий тест на сайті кампанії та відповісти на запитання, пов’язані з поширеними в суспільстві стереотипами щодо ЛГБТ-спільноти. 

“Гомофобію та трансфобію можна назвати “хворобами” для будь-якого суспільства, адже вони обов’язково призводять до таких негативних явищ, як дискримінація, упередження, насилля на ґрунті ненависті. “Дружня пігулка” – “лікування” суспільства від цих “недугів” завдяки наданню достовірної та об’єктивної інформації з питань, пов’язаних з ЛГБТ”, – зазначають активісти. 

Після проходження тесту людині треба вказати своє ім’я та адресу доставлення замовлення, куди кур’єр принесе “дружні пігулки”. 

Згідно з останнім звітом “Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні” офісу Омбудсмана, у суспільстві досі зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТІ-українців, що виявляється в непоодиноких випадках дискримінації, порушеннях права на особисту недоторканність, на повагу до людської гідності, свободу слова і мирних зібрань, а також у скоєнні злочинів на ґрунті нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Із початку 2018 року лише до офісу Уповноваженої надійшло 29 повідомлень про такі випадки.

Центр прав людини ZMINA докладно писав про те, чому в Україні досі ефективно не карають за напади на ґрунті ненависті, яких правозахисники за останні два роки нарахували майже чотири сотні. 

 

Як відомо, більшість українців доброзичливо ставляться до представників інших національностей, проте у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: