В Україні з’явилась оновлена пам’ятка учасника АТО

Дата: 22 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

У Києві презентували оновлену пам’ятку для учасників АТО та військовозобов’язаних.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Пам’ятка надає базову інформацію про пільги, права і соціальні гарантії учасників АТО, а також містить рекомендації щодо порядку дій у певних ситуаціях.

Вона містить чотири розділи:

1. Військовозобов’язаним;
2. Військовослужбовцям;
3. Ветеранам; 
4. Корисні поради.

Леся Василенко, голова ГО “Юридична Сотня” каже, що проблема сьогодні не лише в низькому рівні правової свідомості учасників АТО, а й службовців у регіонах.

“Вони зариваються в листах, роз’ясненнях, які можуть бути загублені, втрачені чи неправильно розтлумачені. Або просто немає бажання допомогти. Тому тут проблема з двох сторін. І це найгірша ситуація, коли один приходить і не знає, що просити, а інший – не знає, що дати. Тут опускаються руки і виникає думка: “А мені нічого не треба. Знову мене всі кинули””, – каже Леся Василенко.

Активісти надрукували лише 10 тисяч примірників і кажуть, що це вкрай мала кількість, оскільки самих демобілізованих в Україні 264 тисячі.

“Необхідно, аби для друку цього примірника були передбачені бюджети і в силових відомствах, і в Міністерстві соціальної політики. Тому що наші волонтери не зможуть витягувати друк самостійно”, – вважає Леся Василенко.

“Повинні створюватись інші канали інформування їхніх прав, реалізації їхніх прав, а також щодо тих проблем, які виникають і як їх долати. Куди звертатись, якщо представники Мінсоцполітики не допомагають отримати пільги? Куди звертатись, якщо не дають путівку на санаторно-курортне обслуговування. Якщо в транспорті відмовляють у путівці. Це все має подаватись у зручній для ветеранів формі. Це можуть бути теле-, радіопередачі. Але це має забезпечуватись системно на державному рівні”, – додає вона.

Пам’ятку розробила “Юридична Сотня” спільно з фахівцями Мінсоцполітики, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, та Міноборони та Генерального Штабу Збройних Сил України.

Пам’ятку можна завантажити за цим посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: