В Україні збільшується кількість фізичних нападів на журналістів – ООН

Дата: 20 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні збільшується кількість фізичних нападів на журналістів.

Про це йдеться у звіті щодо порушень прав людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини, який оприлюднили 19 вересня.

Так, за період з 16 травня по 15 серпня 2018 року було задокументовано збільшення кількості фізичних нападів на працівників медіа та інших кричущих інцидентів, які перешкоджали їх законній професійній діяльності. Загалом УВКПЛ зафіксувало 30 випадків, де мали місце порушення свободи поглядів і свободи ЗМІ – від фізичних нападів із застосуванням насильства на працівників ЗМІ до актів приниження або залякування.

Крім того, в УВКПЛ звернули увагу і на затягнуті розслідування нападів на громадських активістів і працівників ЗМІ. Зокрема, досі не встановлені підозрювані у справі вбивства журналіста Павла Шеремета, немає зрушень у справі вбивства журналіста Олеся Бузини тощо.

В офісі також висловили занепокоєння заходами, які вживаються українським урядом “в ім’я протидії загрозам безпеці та запобігання кіберзлочинам”. УВКПЛ наголошує, що “держави повинні утримуватися від неналежного втручання у здійснення права на свободу шукати, одержувати і поширювати будь-яку інформацію, і нагадує, що будь-яке обмеження свободи вираження поглядів (зокрема, в інтернеті) повинно бути співмірним і необхідним для досягнення передбаченої мети”.

Також у звіті повідомляється про ситуацію зі свободою думки та вираження поглядів на окупованих територіях, простір для якої “залишається вкрай обмеженим”. “Місцеві ЗМІ наразі працюють в основному як інструменти популяризації тих, хто здійснює контроль”, – йдеться в документі. Тривають затримання і катування людей за проукраїнську позицію, серед них є і журналісти, як, наприклад, Станіслав Асєєв та Олег Галазюк.

Як повідомлялося, монітори ООН також зафіксували в Україні випадки тримання під вартою без належної реєстрації людей, затриманих за обвинуваченнями, пов’язаними з конфліктом на сході.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: